i5 9600K RTX 2070 Sistemin Anlık Takılma Sorunu

jok3box

Centipat
Öncelikle selamlar, aşağıda ve konu başlığında belirtmiş olduğum sistem ile birlikte elgato HD60s game capture card kullanıyorum ve sesi oyun bilgisayarımdan(fotoğraf ile belirtmiş olduğum özelliklerde) yayın bilgisayarıma voeceğimeter banana programı ile iletiyorum. Zaman zaman oyun oynarken 1 2 saniyeliğine donmalar meydana gelmeye başladı ve sonrasında hiçbir problem olmadan ya da hata vermeden sistem devam ediyor. Anakartım ile RAM'i compability ettiğimde seri numarasından uyumsuz gözüküyor ama sorunsuz şekilde kullandığımı düşünüyorum acaba bu anlık donmaların kaynağı bu olabilir mi ya da voeceğimeter banana programı sesi aynı anda 3 yere(Kulaklık / diğer PC elgato üzerinden / stereo hoparlör) ilettiği için anlık donmaya sebebiyet veriyor olabilir mi? Ama oyunlarda asla düşük FPS vs almıyorum gayet iyi sorunsuz şekilde oynayabiliyorum.

Ne yapsam çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

TECNHO.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi ne alaka diyeceksiniz ama PSU'nuzu değişebilir misiniz acaba? Bu sisteme o PSU hiç hoş değil çünkü. Bu arada 1080P i5-9600K RTX 2070'e işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapacaktır. Kasma sebebi büyük ihtimal o.
Şimdi ne alaka diyeceksiniz ama PSU'nuzu değişebilir misiniz acaba? Bu sisteme o PSU hiç hoş değil çünkü. Bu arada 1080P i5-9600K RTX 2070'e işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapacaktır. Kasma sebebi büyük ihtimal o.

Son düzenleme:
Çözüm
Büyük ihtimal işlemciden dolayı. i5 9600K ile RTX2070 iyi bir ikili değil. Evet darboğaz yapmaz ama bazı oyunlar işlemciye yüklendiği için arada takılma olur. R5 3600X alsaydın daha iyi olurdu. Her türlü oyunda daha fazla FPS ve günlük kullanımdada avantaj olurdu. NFS Payback gibi işlemciye yüklenen oyunlarda tıkanabiliyor. Takılma yaşadığın oyunu oynarken Afterburner değerlerini atar mısın ?
Birde oyunu HDD'ye kurduysan bazı oyunlarda böyle sorunlar olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal işlemciden dolayı. i5 9600K ile RTX2070 iyi bir ikili değil. Evet darboğaz yapmaz ama bazı oyunlar işlemciye yüklendiği için arada takılma olur. R5 3600X alsaydın daha iyi olurdu. Her türlü oyunda daha fazla FPS ve günlük kullanımdada avantaj olurdu. NFS Payback gibi işlemciye yüklenen oyunlarda tıkanabiliyor. Takılma yaşadığın oyunu oynarken Afterburner değerlerini atar mısın ?
İ5 9600K mı işlemciye yüklenen oyunlara yetmiyor? Bu Amd fanboylarının ciddi sıkıntıları var. Ayrıca 2K ve 1080P oyunculukta 9600K 3600e takla attırır.

Büyük ihtimal işlemciden dolayı i5 9600K ile RTX2070 iyi bir ikili değil evet darboğaz yapmaz ama bazı oyunlar işlemciye yüklendiği için arada takılma olur R5 3600X alsaydın daha iyi olurdu her türlü oyunda daha fazla fps ve günlük kullanımdada avantaj olurdu NFS Payback gibi işlemciye yüklenen oyunlarda tıkanabiliyor. Takılma yaşadığın oyunu oynarken Afterburner değerlerini atarmısın ?
Yeni çıkan işlemcilere sallamak... İnanılır gibi değil. O işlemci seni Mississippi'den alır Adana'ya kadar taşır. O işlemciden iyi işlemciler olması mükemmelliğini tartışmaya açmaz. Hem işlemci kaynaklı sorunlar droplag yapmaz. SSD kötü. Binlerce lira dökülen bu sisteme bir Samsung 970EVO yakışırdı.
Güç kaynağın bu sistem için çok iyi sayılmaz. Daha orta halli bir sistem için güzel, kalitesi değil. Fakat bu sistemi beslerken sorunlar yaşayabilir.

Hocam hepinizin cevapları için teşekkür ederim, ama daha net olmak isterim. PSU yetersiz mi sizce ya da nasıl test edebilirim. Ben işlemcimin ne kadar iyi olduğunun farkındayım asla da sorunun işlemci kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Oyun içi test içinde youtube'da videolarım var onları da paylaşabilirim. Windows 10 SSD'de kurulu 2100 mb yazma kapasiteli bunun ne gibi yetersizliği olur tam anlamış değilim daha detaylı dönüş yaparsanız sevinirim, saygılar

3600x ve 9600k arasında fark yok ki. Çekirdek sayıları da aynı.Tek farkı thread daha fazla. İnternette bir araştırsaydın keşke.
Bu fikir verir umarım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RTX 2080 kullanılmış videodaki testte.

Yeni çıkan işlemcilere sallamak... İnanılır gibi değil. O işlemci seni Mississippi'den alır Adana'ya kadar taşır. O işlemciden iyi işlemciler olması mükemmelliğini tartışmaya açmaz. Hem işlemci kaynaklı sorunlar droplag yapmaz. SSD kötü. Binlerce lira dökülen bu sisteme bir Samsung 970EVO yakışırdı.
Güç kaynağın bu sistem için çok iyi sayılmaz. Daha orta halli bir sistem için güzel, kalitesi değil. Fakat bu sistemi beslerken sorunlar yaşayabilir.

Hocam güç kaynağı ve SSD olayını biraz açarmısın sana zahmet

Takılma olduğu sırada GPU kullanımın ani olarak düşüyor mu? Ben benzer bir problemi ROG RTX 2070 ile yaşıyorum. GPU kullanımı %98'lerden birden %88'lere düşüyor ve o sırada takılma yaşıyorum. Ben bir çözüm bulabilmiş değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı