i5 9600K sisteme RTX 4080 veya 4090 takılırsa darboğaz olur mu?

Sıfırdan sistem toplamak en mantıklısı. Çünkü işlemciniz çok eski.

Hocam 4090 kullanmak zorunda değilsiniz. 4070 Ti size yetecektir.

Almışken en iyisini satın almak istiyorum. Sürekli Update etmek yerine 4090 satın alsam daha sonra yavaş yavaş diğer parçaları alsam olmaz mı? Bilgisayarım 4090 ekran kartını takınca oyunları çalıştırmaz mı?

Neden yeni RAM lazım ve nasıl 30k tutuyor?

DDR5 RAM'ları pahalı hocam.

Almışken en iyisini satın almak istiyorum. Sürekli Update etmek yerine 4090 satın alsam daha sonra yavaş yavaş diğer parçaları alsam olmaz mı? Bilgisayarım 4090 ekran kartını takınca oyunları çalıştırmaz mı?
hocam siz olayı yanlış anlamışsınız. merak etmeyin 4070 ti size çok uzun süreler yetecektir.

Hocam peki bu işlemciye uygun en iyi ekran kartı ne olur?

2K monitor almayı düsünüyorum ileride ekrak kartı tavsiye edebilir misiniz?

Bence 4080 bütçesi ile ortalama AM5 4070 Ti hazır sistem alınabiliyor, toplanabiliyorken çok da mantıklı değil. Uzun ömürlü bir sistem toplanır 4070 Ti, hatta 4090 fiyatına da 4080 hazır sistemler var.

DDR5 RAM'ları pahalı hocam.

Almışken en iyisi diyorsunuz da 4090 bence şu an ev kullanıcısı için net gereksiz bir kart. Daha profesyonel amaçlar için kullanılmalı. Ha illa alacağım diyorsanız o kart için kullanacağınız işlemci, anakart, PSU vb her şey kendi segmentinin en üstü olmalı tıpkı 4090 gibi. O da minimum 120 bin lira gibi bir fiyata tekabül ediyor. 4080 bile şahsen gereksiz bulduğum bir kart yine ev kullanıcısı açısından, param çok diyen alsın tabii orası ayrı. Ama en ideal kartlar bence şu an NVIDIA tarafında 4070 ve 4070 Ti oyunculuk için.

13600KF, Z690 veya Z790 DDR4 alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı