i5 9600K ve GTX 1060 %100 CPU kullanımı sorunu

Rahmi Tura n

Centipat
Sistemim.
i5 9600K.
Corsair 8 GB DDR4 2400MHz RAM.
MSI GTX 1060 3GB.
MSI Z370 Krait Gaming.
Thermaltake 650W PSU.
Toshiba 240GB SSD 550 MB okuma 520 yazma.

Resimler mevcut gerçekten ne yapmam gerekiyor yardım edebilir misiniz?

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunu düşük ayarlarda oynuyorsanız GPU oranının yüksek olmaması oldukça normal bir durum . Oyun performansı olarak Ryzen 5 3600 ile 9600K arasında neredeyse bir farkı yok, ikisi de canavar gibi işlemciler. Yayın için aşırı derecede ağır bir oyun olmadığı sürece 9600K yeterlidir. Şu an hala i7 7700K'la rahat bir şekilde GTA 5 yayını yapan bile varsa 9600K da yeterlidir yayın için. İkisi de birbirinin muadili sayılır zaten.

Teşekkür ederim low ayarlardaydım şimdi yükseltip deneyecegim
Malesef sorun ayni ayrıca fps daha çok düştü bütün tarayicilar vs kapalı sadece oyun içi 90 100 fps alıyorum gpu kullanımı yine %15 max 20 %cpu 80
Gerçekten kafayi yemek üzereyim ya %100 cpu kullanimi nedir abi ya off 16 gb ram alsam düzelirmi 8gb ram yetersizmi geliyor veyada rtx 2060 rtx 2070 falanmı almam gerekiyor ?
Oyun lobisindeyken bu şekilde Oyun oynarkende belirttigim gibi sorunumu gerçekten çözebilecek kişi ücretini karşiligini alir
Herşey lobideyken stabil gayet güzel oyun içerisinde CPU %75 %80 Birde tarayıcı açınca chrome vs %100 CPU oluyor. GPU kullanimi ise %15 20

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    172,2 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    337,5 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı