i5 9600K ve GTX 1070 sistem sıcaklık değerleri

EMTN

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba yaklaşık 1 hafta önce bi sistem topladım.
  • Asus TUF Z390 Plus Anakart
  • i5 9600K CPU
  • Nvidia GTX 1070 dual oc Ekran kartı
  • Corsair 3000 MHz 8GB(x2 16GB) RAM
  • 480GB Toshiba SSD (550mb yazma 520okuma)
  • Kasam PSU 600W dahili spec 04
  • CoolerMaster Hyper 212 (kule tipi soğutucu)
  • 1080p 144 Hz 1ms Monitör
Şimdi sormak istediğim oyunlarda PUBG vs dahil genelde 140 FPS alıyorum herhangi bir FPS açısında sıkıntım yok. Örnek verecek olursam PUBG oynarken ekran karti sıcaklığım 70 dereceyi islemci sıcaklığım 45 50 derece arasinda seyrediyor. Bu değerler normal mi? Asıl sormak istediğim soru ise oyun oynadığım esnada yanda OBS ile video kayıt alırken işlemci kullanımı %70 civarı oluyor ekran karti da aynı şekil. Bu değerler fazla mı? Uzun sureli kullanimda bana bi sorun olusturur mu ya da OBS üzerinden ne gibi ayarlar yapmam gerek? İşlemci ve ekran karti kullanimi kac derecenin üstünde olursa standart dışı risk durumunda olur? Aynı şekilde kullanım % kaç ise risk teskil etmiş normalin üstüne çıkmış olur? Sistem hakkında fikirlerinizi de alabilirim hoş olmuş mu? :)

Herkese keyifli vakitler teşekkür ederim.
arkadaşlar ek olarak ramlerim 3000mhz ama default ayarlarda çalışıyor sizce onları biostan 3000mhz çekmemin bi zarari olur mu sonucta overclock değil mi cok yanasmak istemiyorum o tarz islere

Son düzenleme:
Dostum öncelikle ben aynı sistemi kullanıyorum anakart dahil,ram hızını 3000 mhz çektiğimde sistem açılmamıştı,2933 mhz çekebilirsin bir sakıncası yok muhtemelen 2400 mhzde çalışıyordur şu an,cpu ve gpu kullanımına gelince ekran kartı (gpu) kullanımı %100 olduğunda bile hiç bir sıkıntı yok gayet normal, işlemci kullanımında yük altında iken %70 ise gayet iyi çalışıyor demektir, sıcaklık konusunda ekran kartı fan hızını biraz artırabilirsin msi Afterburner ile,ha dersen ki istemiyorum sıcaklığı kabul edilebilir ekran kartının 80 derecelere kadar yük altında iken, işlemci kendi kullandığımdan biliyorum, kuvvetli bir işlemci, sıvı soğutmaya geçmen iyi olur lakin şu an için zorunlu değil, güç kaynağın biraz yetersiz kalıyor olabilir bu sistemde sen yine de ne kadar güç kaynağına ihtiyaç duyduğunu gösteren siteler var oralara sistem bilgilerini yazıp bir öğren.

Yorumun için teşekkürler şuanda bi sıkıntım yok sadece GTA V oynarken işlemcim 86 95 leri görüyor sıcaklıgı normal 52 53 derece ekran kartıda aynı şekil 70 72 derece normal mi?

Ekran kartı kullanımı ne kadar yüksek olursa o kadar çok FPS alırsın işlemcin Intel olduğundan yüksek işlemci kullanımı olması normal,sıcaklıkların oyun oynarken gayet normal,RAM leri 2933 mhz alırsan daha iyi olur fakat AMD bir sistem olmadığı için FPS ye o kadar etki etmez.

Ekran kartı kullanımı ne kadar yüksek olursa o kadar çok FPS alırsın işlemcin Intel olduğundan yüksek işlemci kullanımı olması normal,sıcaklıkların oyun oynarken gayet normal,RAM leri 2933 mhz alırsan daha iyi olur fakat AMD bir sistem olmadığı için FPS ye o kadar etki etmez.
Arkadaşa her türlü katılıyorum dediği her şeye, çok güzel açıklamış :)

RAM'ler 3000mhzde çalışıyor şuan gta5de çok nadir binde bir bi drop oluyo arada onun dışında bi problem yok

Hocam 95 dereceler pekte normal değil. Cpu soğutucu ne kullaniyorsunuz? Ben de 8600k var. Bosta 30 35 derece oyunlarda 60 65 derecelerde geziyor. Ustelik delid de yok.

Hocam 95 dereceler pekte normal değil. Cpu soğutucu ne kullaniyorsunuz? Ben de 8600k var. Bosta 30 35 derece oyunlarda 60 65 derecelerde geziyor. Ustelik delid de yok.
95 derece olduğunu söylemedim ki dostum yükte 50 55 60 derece arası seyriyor cpu sogutucu makalede yazıyor Cooler Master Hyper 212

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı