i5 9600K ve GTX 1070 Sistem Toplama

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 8K bütçem var. Kendime bir sistem topladım. Parçalar uyumlu mu ve değişmem gerekenler var mı? Sistem hakkında genel bir yorum yaparsanız sevinirim.

Gerçekten benim için çok önemli, uyumsuz parça varsa beni çok uğraştırır. Pek anlamıyorum bu işlerden, kasaya sığar mı parçalar? Ayrıca anakart yönünde sıkıntı çıkarır mı? Şimdiden sağ olun, yorumlarınızı bekliyorum.

İşlemci olarak bir forumda I7 9700K'yı 2400 TL ye sıfır olarak satan bir arkadaş vardı. Hadi ondan alamadınız 2500 TL'ye satan bir çok arkadaş var.
Anakart kesinlike Z-390 olmalı.
İkinci olarak kasayı Corsair 460x RGB modelini tavsiye ederim. Sitede ikinci el temiz satan bir arkadaş vardı. İkinci elde 700 TL'ye temizini almak çok mantıklı. Bu kasaya artı olarak görünüm haricinde, kasanın ön tarafında üç tane fan var.
Üçüncü olarak bu sistemi SSD olmadan kullanmak gerçekten çok kötü bir fikir.

Sistem ne amaçla kullanılacak? Parçalar facia. (n)
Oyun, parcalar ne konuda facia ?
Eğer fazladan bütçeniz kalırsa böyle bir sistemde kesinlikle SSD olmalı.
Ssd'yi sonradan eklicem şuanda fiyatı arttırmam zor monitöre 450lira para kaliyor.
İşlemci olarak bir forumda I7 9700K'yı 2400 TL ye sıfır olarak satan bir arkadaş vardı. Hadi ondan alamadınız 2500 TL'ye satan bir çok arkadaş var.
Anakart kesinlike Z-390 olmalı.
İkinci olarak kasayı Corsair 460x RGB modelini tavsiye ederim. Sitede ikinci el temiz satan bir arkadaş vardı. İkinci elde 700 TL'ye temizini almak çok mantıklı. Bu kasaya artı olarak görünüm haricinde, kasanın ön tarafında üç tane fan var.
Üçüncü olarak bu sistemi SSD olmadan kullanmak gerçekten çok kötü bir fikir.
SSD sonradan ekleyeceğim ayrıca bu kasayı tercih etme sebebim hem Corsair olması hemde 5fan +egzoz fani takılabilmesi ve gorünüm olarak sade olması. Kendinden 120mm egzoz fanı ve 120mm önde bir fan geliyor sonradan fan sayısını arttırmayi düşünüyorum.
Anakartı z390 yapın. 9.nesil işlemci alıyorsunuz çünkü.
MSI MAG Z390 TOMAHAWK Intel Z390 9th Gen Intel Soket 1151 DDR4 4400MHz(O.C.) RGB Anakart | ITOPYA
Ayrıca o güç kaynağını değiştirin. Çünkü kronik ses sorunlu. Forumda bakarsanız birçok şikayetçi bulursunuz. Tavsiyem:
FSP Hydro 700 700W 80+ Bronze Atx Power Supply 13.5 Cm Fan Kasa Güç Kaynakları FSP
Anladım teşekkür ederim buna göz atacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
2000 TL işlemciye 650 TL soğutucuya 1150 TL anakartta vermektense. 2200 TL bandında i7 8700 bulunuyor onu almak daha mantıklı olmaz mı ? Yanına 600 TL bandında B360 anakart ve ekran kartı 1070 Tİ yapılsa daha uygun fiyatlı ve daha performanslı bir sistem toplanmaz mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı