i5 9600K ve GTX 1080 Sistem Toplama

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  

Bu sistem parçaları uyumlu mu? Böyle bir sistemden nasıl FPS değerleri alırım?

Not: Arkadaşlar biliyorum şimdi birçok kişi yazacak SSD al falan vs. şimdilik böyle kullanıp daha sonradan SSD eklemeyi planlıyorum. Ayrıca RAM'i ilerleyen zamanlarda 16 GB yapacağım. Bu fiyata sıvı soğutma alınır vs. diyenler de çok olacak ama bu soğutmayı öneren çok fazla insan var sıvı soğutma yerine. Zaten Noctua çok kaliteli ve bilindik bir marka. Kalan 290 TL'ye beni 3-5 ay idare edecek monitör alacağım. Toplam 8K'ya böyle bir sistem topladım, sizce nasıl olmuş?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU için 700W fazla olmuş. Gereksiz şimdilik. 600W versiyonuna çekip bütçe açabilirsiniz.
Uygun fiyatlı 120 GB SSD'lerden alabilirsiniz. Önceden almak daha mantıklı.

PSU için 700W fazla olmuş. Gereksiz şimdilik. 600W versiyonuna çekip bütçe açabilirsiniz.

Dediği gibi böyle bir sistem dizip normal HDD'de kullanmak biraz can sıkabilir beklentinizin altında kalır. Tam performans almak için ilk aşamada olsa bir SSD şart.

Bu serinin 600w olanıda bu fiyatlarda sizin önerebileceğiniz bir PSU varmı ?
Ayrıca ram 8gb daha sonradan 16 yapsam bana sıkıntı yaratır mı ?

İşlemci burada daha ucuz: Intel Core i5-9600K BX80684I59600K 3.70GHz 9MB Soket 1151 14nm - incehesap.com

Anakart burada daha ucuz: MSI MAG Z390 Tomahawk Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4400(OC)MHz ATX - incehesap.com

Soğutucu bunu alın, daha ucuz: be quiet! Dark Rock Pro 4 İşlemci soğutucu BK022 İşlemci Fanı - Nanokatalog
Farklı siteden alternatif soğutucu: SilverStone Heligon HE01 14cm Fan, Intel LGA 775/115X/1366/2011/2066, AMD AM2/AM3/AM4/FM1/FM2 İşlemci Soğutucu (SST-HE01-V2) - İşlemci Soğutucu - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri

Soğutucudan artan bütçeyle bu RAM'i alın: Corsair 16 GB 2x8GB DDR4 3000Mhz Ram(Bellek) - CMK16GX4M2D3000C16 incehesap.com

Ben bu kasayı tercih ederdim, hava sirkülasyonu gerçekten iyi. Ön panel full mesh ve 3 kırmızı ledli 1 tane de ledsiz olmak üzere 4 fanı var. Tek eksisi var bana göre o da penceresi tamperli cam değil: CM MasterBox MB511 3x120mm Kırmızı Led Fanlı Mesh Ön Panel Pencereli MidTower Kasa (MCB-B511D-KANN-STU) Kasa CoolerMaster

PSU bence güzel. Watt değeri biraz yüksek almak avantajlıdır bana kalırsa. PSU ne kadar az yük altına girerse o kadar iyi diye düşünüyorum (fan gürültüsü açısından).

İşlemci burada daha ucuz: Intel Core i5-9600K BX80684I59600K 3.70GHz 9MB Soket 1151 14nm - incehesap.com

Anakart burada daha ucuz: MSI MAG Z390 Tomahawk Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4400(OC)MHz ATX - incehesap.com

Soğutucu bunu alın, daha ucuz: be quiet! Dark Rock Pro 4 İşlemci soğutucu BK022 İşlemci Fanı - Nanokatalog
Farklı siteden alternatif soğutucu: SilverStone Heligon HE01 14cm Fan, Intel LGA 775/115X/1366/2011/2066, AMD AM2/AM3/AM4/FM1/FM2 İşlemci Soğutucu (SST-HE01-V2) - İşlemci Soğutucu - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri

Soğutucudan artan bütçeyle bu RAM'i alın: Corsair 16 GB 2x8GB DDR4 3000Mhz Ram(Bellek) - CMK16GX4M2D3000C16 incehesap.com

Ben bu kasayı tercih ederdim, hava sirkülasyonu gerçekten iyi. Ön panel full mesh ve 3 kırmızı ledli 1 tane de ledsiz olmak üzere 4 fanı var. Tek eksisi var bana göre o da penceresi tamperli cam değil: CM MasterBox MB511 3x120mm Kırmızı Led Fanlı Mesh Ön Panel Pencereli MidTower Kasa (MCB-B511D-KANN-STU) Kasa CoolerMaster

PSU bence güzel. Watt değeri biraz yüksek almak avantajlıdır bana kalırsa. PSU ne kadar az yük altına girerse o kadar iyi diye düşünüyorum (fan gürültüsü açısından).

Eyw öneri için RAM konusunda 16gb almak çok daha mantıklı ama rgb istiyorum o yüzden bunu tercih ettim ilerleyen zamanlarda bir 8gb daha alıcam. Soğutucu olarak bu soğutucu çok övülen bir model bunu almayı planlıyorum sence işlemciden bi tık kısıp RAM ve ya SSD mi almalıyım ?

İşlemciden kısmak yerine RGB ışıktan kıssan daha iyi olmaz mı? Yani RAM'in üstündeki 10-12 cm bir RGB ışıklandırma için birkaç yüz lira harcamak bence çok mantıklı olmayabilir. Bunun yerine RGB led şerit alırsan kasanın içi zaten disko gibi olur :)

Dark Rock Pro 4 aynı NH-D15 gibi çok üst düzey bir model ve Be Quiet markası da çok iyi bir markadır. Kesinlikle önerebileceğim bir ürün. Aşağıda incelemeleri mevcut. NH-D15'ten bir eksiği yok sıcaklık karşılaştırmalarında da.
Guru3D: be quiet! Dark Rock PRO 4 review

TechPowerUp: be quiet! Dark Rock Pro 4 Review

Bu arada HDD yerine depolama sıkıntın olmayacaksa 860 EVO 250 GB gibi bir SSD alabilirsin başlangıçta.

Son düzenleme:
Ben 8600K ile 1080 sistemde tek modül RAM ile kasmalar yaşadım RAM mutlaka paranız varsa çift modül kullanın yoksa sürekli GPU kullanımının düşmesini yaşayabilirsiniz.

İşlemciden kısmak yerine RGB ışıktan kıssan daha iyi olmaz mı? Yani RAM'in üstündeki 10-12 cm bir RGB ışıklandırma için birkaç yüz lira harcamak bence çok mantıklı olmayabilir. Bunun yerine RGB led şerit alırsan kasanın içi zaten disko gibi olur :)

Dark Rock Pro 4 aynı NH-D15 gibi çok üst düzey bir model ve Be Quiet markası da çok iyi bir markadır. Kesinlikle önerebileceğim bir ürün. Aşağıda incelemeleri mevcut. NH-D15'ten bir eksiği yok sıcaklık karşılaştırmalarında da.
Guru3D: be quiet! Dark Rock PRO 4 review

TechPowerUp: be quiet! Dark Rock Pro 4 Review

Bu arada HDD yerine depolama sıkıntın olmayacaksa 860 EVO 250 GB gibi bir SSD alabilirsin başlangıçta.
Biraz göz attıktan sonra anladım ki arada 3-5 derece oynuyor Dark Rock Pro 4 de alınabilir haklısın. Kalan parayıda RAM'e ekleyip önerdiğin RAM'i alıcam sanırım saol.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı