i5 9600K ve MSI RTX 2060 sistem açılmıyor

Temassızlık var gibi ya da sorunlu bir parça var tespit etmek mümkün olsa keşke bir de eğer arkadaşın dediği gibiyse o yüzden hata veriyor olabilir ama sanmıyorum bilgisayarın açılması gerekiyor biraz daha kurcalayın yoksa servis yolu gözüküyor maalesef.

İçinde Windows yüklü harddisk'i bilgisayara mı taktınız?
Sistem şu an SSD Samsung 970 EVO 250GB üzerine kurulu değil mi?
Abimin yeni aldığı bilgisayar. Konuyuda o açmış. Ama moderatörler parça belirtmediği için
İçinde Windows yüklü harddisk'i bilgisayara mı taktınız?
Sistem şu an SSD Samsung 970 EVO 250GB üzerine kurulu değil mi?
evet

HDD yi komple çıkarın. Sata kablosunu sistemden sökün SSD de takmayın. Disk olmadan bilgisayarı çalıştır eğer ki çalışıyorsa HDD arızalı. Çalışmıyorsa CPU güç pinini iyice bastır PSU kablolarını bir kez daha kontrol et Power switch yerine Reset switch e falan takmış olabilirsin iyice bir bak derim.

Abimin yeni aldığı bilgisayar. Konuyuda o açmış. Ama moderatörler parça belirtmediği için

evet
Ben de buna benzer bir hata yapmıştım ne kadar BIOS'tan öncelik ayarını ayarlasam sisteme güç geliyordu ve hemen gidiyordu tavsiyem HDD'nin bağlanıtlarını sökün ve flash ile bilgisayara format atın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı