i5 9600K ve RTX 2060 Bilgisayar Açılmıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle iyi formlar.
Yeni topladigim bilgisayarı kasaya monte ettim. Daha sonra power düğmesine bastığımda anakart, ekran kartı ve sıvı soğutmanın ışıkları yandı ve 5SN sonra fanlar dönmeye başladı. Bilgisayar açıldı ve BIOS'a girdikten 3 SN sonra bilgisayar kapandı. Tekrar power düğmesine bastığımda çalışmadı. Ardından power in anahtarını 0 getirip belli bir süre bekledim ve tekrar 1 konumuna getirip power düğmesine bastığımda tekrar bilgisayar açıldı ama 5 SN sonra kapandı. Tekrar power düğmesine bastığımda sadece kasa fanlarının LED'leri yanıyor başka bir şey yanmiyordu. Power in anahtarını tekrar 0 konumuna getirip biraz bekledikten sonra tekrar 1 konumuna getirdim ve power düğmesine bastığımda hiçbir hareket yoktu. Bu konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Parçaların hepsi sıfır ürünlerdir.
Sistem:
  • Intel i5 9600k
  • MSI Z390 Tomahawk
  • Game Power İceberg 120 sıvı soğutma
  • Corsair 8 GB 3000 MHz DDR4 RAM
  • MSI RTX 2060 Gamingz
  • Toshiba 480 GB SSD
  • Xigmatek Migdard 5 kasa
  • Hing Power 850W Gold PSU

Öyle bir sisteme taktığın PSU'ya bak dostum. Daha fazla açma denemesi yapmadan PSU'yu iade edip markalı güvenilir bir PSU al. Şanslıysan diğer donanımların zarar görmemiştir.

İşlemci fanı dönmüyor olabilir kontrol ettin mi? Birde fanı iyi monte yaptığına emin ol. Büyük ihtimal sıcaklıktan açmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU markası highpower mı? Yoksa yazdığın gibi hing power mi? Eğer highpower ise kötü değil, iyi bile denilebilir. Ama hing power diye marka yok, sanırım yanlış yazdınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı