i5 9600K vs R5 3600X

9600K tek çekirdeğe yüklenen oyunlarda sadece birkaç FPS fazla veriyor -ki- aradaki fiyat farkı için değecek bir şey değil. 3600 derim ben.

Çoklu çekirdek performansında 3600X, tek çekirdekte ise 9600K daha iyi. Bu yüzden arkadaşlarıma ileride çıkacak oyunları da düşünüp 3600X öneriyorum, size de aynısını tavsiye ederim. Aceleniz yoksa 3600XT'de beklenebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
9600K. @Jonathan North hocam sizce hangisi?

Oyun anlamında hemen hemen çoğu senaryoda 9600K bir tık daha performanslı bir işlemci, 3600X için daha uzun ömürlü olur diyen arkadaşlar da muhtemelen 9600K'nın OC potansiyelinden haberdar değiller, bu iki işlemcinin oyun alanındaki ömürleri neredeyse aynı, en kötü belki OC'un artık yeterli olmadığı durumlarda 3600X belki bir tık daha yüksek seviyedeki bir kartı daha sağlıklı besleyebilir o kadar. Abartılacak düzeyde bir fark yok. Ekstra 6 thread'in oyun için aman aman abartılacak bir yanı da olmadığı gibi oyun performansı noktasında herhangi bir getirisi yok şu an. Söz konusu konu sahibi yeni bir işlemci alacaksa 3600X öneriririm ben de, almayacaksa gerekli bilgileri verdim zaten.

Geri
Yukarı