i5 9600KF boşta 50 derece olması normal mi?

atakan35a

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. i5 9400F işlemcim vardı satmak zorunda kalmıştım. Şimdi i5 9600KF satın aldım fansız olarak ben de termal macunu sürdüm eski işlemcinin fanıyla birlikte çalıştırdım ve işlemcim boştayken 50 7” derece arası. Yükte denemedim bile korkudan. Ne yapmalıyım, tavsiye verir misiniz?

Merhaba. i5 9400F işlemcim vardı satmak zorunda kalmıştım. Şimdi i5 9600KF satın aldım fansız olarak ben de termal macunu sürdüm eski işlemcinin fanıyla birlikte çalıştırdım ve işlemcim boştayken 50 7” derece arası. Yükte denemedim bile korkudan. Ne yapmalıyım, tavsiye verir misiniz?
Havalar ısınmaya başladı, o kadar da kötü bir değer değil. Yükte deneyip dereceleri paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.

Havalar ısınmaya başladı, o kadar da kötü bir değer değil. Yükte deneyip dereceleri paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.

Yükte sadece 1.5 dakika denedim 90ları gördü.

Boştaki değerler değil yükteki değerler önemli. AIDA64'ya da Prime95 ile işlemciyi teste sokun.

Denedim yükte sarece 1 dakikada filan 90ları gördü.

Evet normal, boştaki sıcaklık önemli değildir anormal bir durum olmadığı sürece.
Yükte ne oluyor onu da söyler misin?

Yüktede denedim 90ları gördü ne yapacağım ben ya sadece 1 dakikada filan 90ları gördü.

Yükte sadece 1.5 dakika denedim 90ları gördü.

Denedim yükte sarece 1 dakikada filan 90ları gördü.

Yüktede denedim 90ları gördü ne yapacağım ben ya sadece 1 dakikada filan 90ları gördü.

i5 9400F satıp 9600KF geçmen pek akıl karı olmamış açıkçası. O işlemci için kule tipi soğutucu alman lazım.

Geri
Yukarı