i5 9600KF için anakart ekran kartı ve RAM önerisi

Waznx

Kilopat
Makaleler
3
Elimde i5 9600KF işlemci bulunmakta. Bunun için anakart ve RAM (16 GB) önerilerinizi bekliyorum.
Ek olarak sormak istediğim bir diğer konu ise elimde 1050 Ti ekran kartı bulunmakta. Şu anlık değişim gösteremem bu parça için lakin önerilerini bekliyorum. İnternette 9600KF ile 1050 Ti karşılaştırmalarını bulamadım, Benchmark testleri de dahil sağlıklı bilgiye sahip değilim. O yüzden performans kaybım ne olur, darboğaz olarak?

Bir diğer çözüm yolum ise 9600KF satıp 1050 Ti için iyi bir işlemci almak. Öyle uygun görürseniz önerilerinize yine açığım.

İşlemci: i5 9600KF
Anakart:
RAM:
Ekran Kartı:

Son düzenleyen: Moderatör:
9600KF işlemcisi, 1050Ti ekran kartını ağzı burnu gözleri kapalı şekilde besler.

Z390-UD anakartı benim asgari önerim olacaktır.

RAM olarak bu RAM'ler yeterlidir.

9600KF'i satıp sıfırdan başka bir setup kurayım derseniz;

1600AF ve B450M'li bir sistem son derece yeterli olcaktır. 1050Ti'ı geçtim 1660Ti'a kadar kartları sorunsuzca kullanabilirsiniz. Üstelik işlemci + anakart + 2*8 RAM olarak 1750TL'e çok rahat toplanabilir bir setup.

9600KF işlemcisi, 1050Ti ekran kartını ağzı burnu gözleri kapalı şekilde besler.

Z390-UD anakartı benim asgari önerim olacaktır.

RAM olarak bu RAM'ler yeterlidir.

9600KF'i satıp sıfırdan başka bir setup kurayım derseniz;

1600AF ve B450M'li bir sistem son derece yeterli olcaktır. 1050Ti'ı geçtim 1660Ti'a kadar kartları sorunsuzca kullanabilirsiniz. Üstelik işlemci + anakart + 2*8 RAM olarak 1750TL'e çok rahat toplanabilir bir setup.
Geç cevabımdan dolayın maruz görün. Birkaç gündür yoğunluktan dönüş yapamadım.
Sizce hangisi daha mantıklı olacaktır? Oyun, grafik ve ses dosyası düzenlemek/oluşturmak için kullanılacak.

Hatta indirim var. Değerlendiriniz:

Hatta indirim var. Değerlendiriniz:

Hocam Z390-D yerine bence en azından mümkünse UD modeli tercih edilmeli. B450M Dragon gibi Z390-D de en en giriş seviye kalıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı