i5 9600KF RTX 2070S 240Hz vs i7 9700K RTX 2070S 144Hz

• Konuyu başlatan ZTAlp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 1B
Performans farkı var, KF modeli daha iyi. Size özet geçeyim FPS oyunları oynuyorsan üstteki sistemi tercih et. Uzun süre güncelleme yapmazsan alttaki sistemi tercih et.
Fortnite, CS:GO, R6, GTA V, Battlefield, Forza Horizon, Apex Legends, PUBG oynuyorum genelde siz olsanız hangisini alırsınız?

Fortnite, CS:GO, R6, GTA V, Battlefield, Forza Horizon, Apex Legends, PUBG oynuyorum genelde siz olsanız hangisini alırsınız?
Kesinlikle 1. Sistem. Ben de Fortnite, R6, Apex oynuyorum 144 Hz den geçtim farkı çok iyi akıcı harbiden. Oyun deneyimi için tercih edebilirsin, oynadığın her oyun Hz önemli.

Intel işlemci alacaksanız 10. nesli bekleyiniz. Aralarında çok fark yok. Ryzen 7 3700X alıp voltaj ayarlaması yaparsınız, her oyunu akıcı bir şekilde oynarsınız.

10.nesili bekleyemem maalesef hem duyduguma göre 400W'a yakın bir degeri varmış dogru mu?
Sadece dediğiniz oyunları oynarsanız Ryzen işlemciye gerek yok. Bahsettiğin oyunlarda tek çekirdek performansı önemli i5 9600KF modeli olan sistemi tercih edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim 1.sistemi alacagım.

R5 3600 veya R7 3700x en iyi tercih bence sizin için ryzen 7 3700x kullanıyorum çok memnunum bütçenize göre bence R7 3700x 2080S tercih edilmeli zamanında ben öyle yaptım.

i5 9600K modelini alsanız gelecekte yükseltme yapma imkanınız çok olmayacak. Büyük ihtimalle satıcılar i9 9900K modellerini çok yüksek bir fiyattan satacak.

i5 9600K modelini alsanız gelecekte yükseltme yapma imkanınız çok olmayacak. Büyük ihtimalle satıcılar i9 9900K modellerini çok yüksek bir fiyattan satacak.
Evet. 9600K için 2070S son nokta zaten ama 9700K bir nesil daha güncelleme imkanı verir büyük ihtimalle. Fazladan 2 çekirdek sayesinde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı