i5 9600KF sistem Valorant FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
200-250 FPS alırken FPS oyun içinde birden 100-110 seviyelerine düşüyor. Kimi zaman 70-80 oluyor. Valorant Destek'e yazdığımda zibilyon tane ayar yaptırdılar son ayardan sonra oyun açılmayınca direkt konuyu kapattım, ayarı düzelttim, oyunu silip tekrar yükledim. Bir süredir bir sorun yoktu ama yine başladı. 200'ün altına inmeyen FPS nasıl 70-80'lere inebilir. Support yardımcı olamıyor, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistem özelliklerim:
i5 9600KF / MSI B365M PRO-VDH / HyperX Fury 16 GB DDR4 3000MHz / MSI GTX 1660 Super Gaming X 6 GB DDR6 / XPG 1 TB NVMe M.2 RGB SSD / MSI Mag 100R ARGB / Samsung 24" 1ms 144Hz QLED Curved.

Açıkçası sisteminizin parçalarında kronik sorunlu diyebileceğimiz bir parçaya rastlamadım. Biraz komik gelebilir ama işlemcinizin sıcaklık değerleri nasıl ve bazen sunucu kaynaklı bu sorunlar baş gösterebiliyor ben drop yediğim zaman "sunucu düşük FPS" hatası veriyordu.

Oyun kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Mesela CS:GO Faceit Server'larında arada bir FPS 300'den 100-110 oluyordu konsola bir komut yazınca düzeliyordu bazen de düzelmiyordu ve bu oyundaki 10 kişiyede oluyordu. Son güncellemeden sonra oyunda çok hata var zaten. Adam gördüğünde oyun takılıyor veya karşılıkla fight'a girdiğinde oyun yavaşlıyor falan. Çoğu arkadaşımda ve bende bu sorun mevcut. Yakında düzeltilir diye umuyorum.

@AirWick @Sherlock Usman Aga İşlemci 60 dereceyi geçmiyor oyun esnasında. Sadece Fortnite full grafikte 75'i görüyordu zaten Fortnite'ı bıraktım. Bir de söylemeyi unutmuşum, işlemci stok fan ile çalışıyor. 1-2 hafta içerisinde ML240L V2 sıvı soğutma alacağım.

@AirWick @Sherlock Usman Aga işlemci 60 dereceyi geçmiyor oyun esnasında. Sadece Fortnite Full grafikte 75'i görüyordu zaten Fortnite'ı bıraktım. Bir de söylemeyi unutmuşum, işlemci stok fan ile çalışıyor. 1-2 hafta içerisinde ML240L V2 sıvı soğutma alacağım.

Kötü bir değer değil 60 derece işlemci-ekran kartı kullanımı ne halde.

Geri
Yukarı