i5 işlemcili laptop alınır mı?

Tunahan Arık

Nanopat
Bir bilgisayarcı tanıdığı babama, şimdiden sonra sıfırlar uçuyor 2. el alın demiş. Elinde de 6.000'e 2. el (modelini bilmiyorum) i5 işlemcili 8 GB RAM'li laptop olduğunu söylemiş. Yeni oyunlar için yeterli olur mu kasmadan oynatır mı?

KS
Tunahan Arık

Tunahan Arık

Nanopat
i5 kaçıncı nesil ayrıca link atarsanız daha çok yardımcı olabilirim
Benim de bildiğim bu kadar hocam detayları öğrenirsem ekleyeceğim. İnternet sayfaları yok adamların ufak bir mağaza.

Cengaver_06

Hectopat
6 bin TL hiç azımsancak bir tutar değil. Sıfır ürün almış olacaksınız ve en önemlisi garantisi de olacak. Yine de hangi model olduğu önemli.

KS
Tunahan Arık

Tunahan Arık

Nanopat
6 bin TL hiç azımsancak bir tutar değil. Sıfır ürün almış olacaksınız ve en önemlisi garantisi de olacak. Yine de hangi model olduğu önemli.

Bunun işlemci hızı yeni oyunlar için yetersiz değil mi mesela?

Soaris

Decapat
Yer
The Midnight Hotel
Bir bilgisayarcı tanıdığı babama, şimdiden sonra sıfırlar uçuyor 2. el alın demiş. Elinde de 6.000'e 2. el (modelini bilmiyorum) i5 işlemcili 8 GB RAM'li laptop olduğunu söylemiş. Yeni oyunlar için yeterli olur mu kasmadan oynatır mı?

Yalan söylemiş bence, elindeki ürünü satmaya çalışıyor adam belli. 6000 lira az değil ki ikinci el alasın.

Cengaver_06

Hectopat
Bunun işlemci hızı yeni oyunlar için yetersiz değil mi mesela?
Öncelikle işlemci hızı direkt olarak performansa etki etmez. 2.3 GHz temel hız ve 4 GHz turbo frekansı. Yani bir sorun yok, bu işlemci aşağı yukarı 1. nesil Ryzen 5 masaüstü işlemcilere (4C/8T) denk. Yakınınızdan alacağınızın modelini bilmemiz lazım.

Micheal Scofield

Hectopat
Yer
Şanlıurfa
Bir bilgisayarcı tanıdığı

Cümleyi okuyunca ben bile oturduğum yerden kazıklandım resmen. Bu dünyada insana zarar veren 3 şey nedir deseler listenin ilk sırasında tanıdık esnaf (Bilgisayarcı vs.) yazarım.

PC'nin reklamını i5 diye yapanları duyunca aklıma ilk Turbox geliyor nedense😀.

Yukarı