İ5 işlemcili notebook Windows işletim sistemlerinde kapanma sorunu

Ömer Özer

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Müh./Hava Trafik Kontrolörü
Merhaba arkadaşlar çok ilginç bi sorunla karsilastim ve hicbir sekilde ne sorunun kaynagini ne de cozumunu bulamadim.

İ5 islemci
4 GB RAM
500 GB HDD
Donanimina sahip cok da yeni olmayan laptopumu windows 10'a yukselttikten bir sure sonra (yaklasik 1 hafta) PC aniden kapanmaya basladi, sicakligini kontrol ettim kesinlikle kapanmasina neden olacak bi derecede degil. Zira oyun oynarken degil direkt masaustundeyken kapaniyor zaten. Neyse win8.1 yukledim durum degismedi. Win7 yukledim sonuc yine ayni. En son aklima Linux geldi ve ubuntu'yu kurdum laptobuma. Ne mi oldu dersiniz PC hic kapanmiyor sorunsuz calisiyor. Bunun uzerine tum windows sistemlerini tekrar kurdum denedim malesef kapanmaya kaldigi yerden devam etti.
Uzerinde windows 10 kurulu farkli bir hard diski PC'ye monte ederek calistirmayi denedim sonuc yine degismedi, kapanmaya devam etti. Ubuntu'da gunlerce acik kalabilen PC nasil oluyor da windows da bu tarz tepkiler veriyor? Fikri olan varsa yardimci olursa cok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı