Notebook kapanma sorunu

dj_fatih

Kilopat
Daha fazla  
Kolay gelsin arkadaşlar. Benim dizüstü bilgisayarımda elektrik sorunu var sanırım. Bilgisayarın zaten pili bitik durumda 20 sn ancak pilde kalabiliyor sonra kapanıyor. Ama sorun bu değil bilgisayarı yeniden başlattığımda anakart yazısı geldikten sonra ekran kararınca aynen güç tuşuna uzun basınca kapandığı gibi tık sesi çıkıyor ve kendiliğinden kapanıyor. Birkaç dakika bekledikten sonra ancak açılıyor. Sizce bu konuda ne yapmalıyım. Bu konuda teknik bilgim yok fakat bilgisayarımı defalarca açtım defalarca fanlarını temizledim dediğiniz her şeyi uygulayabilirim. :neo:.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka adaptör bulabilirsen onunla dene.

BIOS'unu güncelleyerek de deneme yapabilirsin. İlgisi olduğunu sanmıyorum ama çok eski bir makina ise saatçiden 3-4 liraya BIOS pilini yenileyebilirsin.

Birşeyler denemen gerek. Daha ötesini de söyleyeyim şayet başka adaptörle de aynı sorun olursa, soket ya da anakartta sorun olabilir, tabii bu benim tahminim.

Mevcut durumda deneyebileceğin birşey olarak şunu önereyim, adaptörün ucunu teması kesmeyecek kadar az geri çekip, farklı durumlarda dene değişen birşeyler oluyor mu diye.

Biosu yeni güncelledim ama öncesinde de yapıyordu yani biosta değil sorun. Başka adaptörle deneyeceğim artık o da olmadı bios pilini değiştireceğim bi ara çıkarmaya çalışmıştım ama soket kırılma noktasına gelmişti 5 yıllık laptop olunca ömrü tükeniyor malzemelerin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı