i5 mi Ryzen 5 mi?

Yiğit Karayarvu

Hectopat
Ben yeni bir o. E. M sistem alacağım ama kararsız kaldım. Bilgisayarda hem oyun videoları çekiceğim için render işlemlerini uygulayacağım ama benim için öncelik performans. Sizce i5 9400F mi daha iyi performans verir? Ryzen 5 2600 mü fiyat önemli değil 5-10 FPS fark olsa bile en iyi performans hangisi verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Render diyorsanız i5 9400F'yi silin. Tabi 5-6 saniyelik 480P render almıyorsanız :). Şaka bir yana render konusunda Ryzen 5 2600 dağlar kadar fark oluştururken oyunlarda hemen hemen aynı performansı gösteriyorlar.

Benchmark sitelerinden karşılaştırabilirsin. Tek yapman gereken karşılaştıracağın iki işlemciyi arama motoruna yazıp arasına "vs" kelimesini koymak.

Ben yeni bir o. E. M sistem alacağım ama kararsız kaldım. Bilgisayarda hem oyun videoları çekiceğim için render işlemlerini uygulayacağım ama benim için öncelik performans. Sizce i5 9400F mi daha iyi performans verir? Ryzen 5 2600 mü fiyat önemli değil 5-10 FPS fark olsa bile en iyi performans hangisi verir?

Render de yapacaksan r5. oyunlarda 5 FPS fazla verebilir i5 ama R5 oyundan daha fazlasını vaat ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı