i5 SandyBridge sisteme SSD tavsiyesi

ahmet0715

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim gibi sistemime SSD takmak istiyorumç
Şuanda 500GB bir sabitdisk mevcut elimde ve depolama olarak bana yetiyor. SSD alma amacım depolama değil sadece Windows 10 kurmak. Bu nedenle 120 GB yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Sistem:
  • i5 2400
  • Anakart SATA 3Gb/s portuna sahip
  • GTX 950
SSD önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung 750 Evo 120 GB en güzeli hocam. Kendim 250 gb modelinin kullanıyorum ve çok memnunum.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 850Evo ve 750Evo'nun farkı nedir ? Bir de Samsung 850Evo ile Kingston Hyperx Savage modellerini karşılaştırırsak hangisinin ne gibi artısı var ?

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 850Evo ve 750Evo'nun farkı nedir ? Bir de Samsung 850Evo ile Kingston Hyperx Savage modellerini karşılaştırırsak hangisinin ne gibi artısı var ?
2 gün öncesine kadar ben de baya araştırdım. Samsung 850 Evo önerildi forumda. Benim de aklıma yattı. Bu fiyatlara çıkınca almışken en uzun süre memnun edecek olanı alayım dedim. 250 liralık 750 Evo yerine 315 liralık 850 Evo'yu tercih ettim. (120gblıklarda fark belki daha da azdır.)

Forumda önerilmesinin sebebi teknoloji olarak, 850 Evo daha yeni bir teknoloji kullanıyor ve garanti süresi 5 yıl (750'de yanlış hatırlamıyorsam 3 yıl). Hızlarının farkedeceğini zannetmiyorum.

Örnek olsun diye resmi de ekleyeyim. Benim dizüstüm de i5 Sandy Bridge, tabii mobil versiyonu.
20160927_152412.jpg

@Müteferric Çok teşekkür ederim tavsiyen için. SSD işi baya aklıma yattı baya yarın veya hafta sonu bir gün almayı planlıyorum bir sorun olmazsa. 850 Evo varsa gittiğim şubede ona yönelebilirim yoksa belki Hyperx Savage olmadı Fury. Tekrardan teşekkür ederim herkese. (y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı