i5 Sisteme oyunlar için ekran kartı tavsiyesi

JuliusAddict

Hectopat
Daha fazla  
  • i5 Skylake Core 6400 işlemci.
  • Kingston 8GB 2133MHz DDR4 RAM
  • Msi H110M DDR4
Düşünüyorum.
Şuan elimde R7 240 ekran kartı var. Bunu satıp üstüne 100, 150 TL ekleyerek 300 lira civarı ikinci el ekran kartı alacağım. Veya kurduğum sistemde işlemciden para kısıp ekran kartına aktarabilirim. Aslında ekran kartını sonradan güçlü bir şey almayı planlamıştım ama şu anki ekran kartım kötü diye yerine şimdilik H1Z1'de Arma 3'de falan medium da akıcı oynayayım. Diye geçici bir ekran kartı olarak alıcam. En ucuz oyunlarda kullanabileceğim ekran kartını önerirseniz iyi olur zaten sonradan değiştireceğim tekrar. İşlemciyi bilerek 6.nesil yapıyorum ki yeni ekran kartı aldığımda 6.nesil bir işlemciye takayım diye. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam zaten gtx750ti almayı planlıyorum bir kaç aya. Şuan elimdeki ekran kartını satılığa koydum eğer satılırsa şu bi kaç ayda rahat edeyim diye r7 250x alıcam. Aylık gelirime göre de bi 750ti falan alırım sonraki dönemlerde. Bu arada anakartın fps ye etkisi var mıdır? Bu sıralar öyle şeyler görüyorum sanki?
O fiyata alabileceğin ekran kartı elinde olan ekran kartınla hemen hemen eşit. 400-500 TL aralığında GTX 750 falan alabilirsin. Bence biraz daha bekleyip para biriktir öyle sağlam bir ekran kartı al.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı