i51035G1 işlemci hızı nasıl sabitlenir?

Haktan Selim

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda darboğaz var ve nasıl çözüceğimi bilmiyorum. Genel olarak anladığım kadarıyla gücünü düşürürsem veya arttırırsam düzlebiliceğini anladım.
PC'mde i51035G1 ve MX330 var işlemcimin normal hızı 1GHz Turbo ise 3.60 yanlış hatırlamıyorsam. Oyunlarda anlık 1 FPS'e düşüp 15 20 saniye civarlarında 1 FPS'de kalıyor. Turbo'yu kapattığım da darbğaz olmuyor fakat fazla FPS düşürüyor. İşlemci hızımı 2.4 GHz civarlarında sabitlersem düzeliceğini düşünüyorum fakat ThrottleStop MSI Afterburner'dan bu işlemi yapamıyorum uygulama izin vermiyor o ayarı değiştirmeme quick CPU'dan bu atar değiştirilebiliyor fakat değiştirdiğimde değiştirdiğim ayarlar uygulanmıyor. Lütfen bilgisi olan yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı şey oluyordu her şeyi denemiştim ama işe yaramamıştı, ya normal hızında duruyordu ya da turbo. Sonra termal macun değiştirdim kasması düzeldi.

Bende de aynı şey oluyordu her şeyi denemiştim ama işe yaramamıştı, ya normal hızında duruyordu ya da Turbo. Sonra termal macun değiştirdim kasması düzeldi.

Termal macunu kendim yapabilecek kadar bilgim yok bilgisayarcılar yapıyor mu ve ne kadara yapıyorlar ve bilgisayarımı alalı daha 1ay oldu yine de işe yarar mı?

Hocam bu programı indirin: https://coderbag.com/assets/downloads/cpm/currentversion/QuickCpuSetup64.zip
Sonrasında programı açıp advenced CPU settings'e girin
1625317241558.png

Sonra Speed Shift'e girin
1625317280732.png
Buradan Maximum Allower Performance ve Minimum Allowed Performance'yi 24 yapın.
1625317326818.png

Sonra Apply'e basın
1625317345814.png

Accept'e basın
1625317363316.png

Kusura bakmayın hocam ben de yeni buldum bunun çözümünü 😃. Quick CPU olmuyor demişsiniz fakat böyle olması lazım.

Hocam bu programı indirin: https://coderbag.com/assets/downloads/cpm/currentversion/QuickCpuSetup64.zip
Sonrasında programı açıp Advanced CPU Settings'e girin
Eki Görüntüle 1094840
Sonra Speed Shift'e girinEki Görüntüle 1094841Buradan Maximum Allower Performance ve Minimum Allowed Performance'yi 24 yapın.
Eki Görüntüle 1094842
Sonra Apply'e basın
Eki Görüntüle 1094843
Accept'e basın
Eki Görüntüle 1094844
Kusura bakmayın hocam ben de yeni buldum bunun çözümünü 😃. Quick CPU olmuyor demişsiniz fakat böyle olması lazım.

Hocam dediğiniz gibi yaptım fakat en sonda Accept'e bastığımda ayarlar sıfırlanıyor default ayarlara dönüyor hata falan da vermiyor, çözümünü biliyor musunuz?

Hocam dediğiniz gibi yaptım fakat en sonda Accept'e bastığımda ayarlar sıfırlanıyor default ayarlara dönüyor hata falan da vermiyor, çözümünü biliyor musunuz?
Garip hocam, bir programı silip tekrar yüklemeyi deneyin. He birde güç ayarlarından bu güç planını silipte deneyin.
1626455361393.png

Geri
Yukarı