i7 10. nesil işlemcili Monster bilgisayar Güncellemesi

Paul Atreides

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu hafta Monster stokları yenilenecekti lakin dün aradığımda artık i7 9. nesil işlemcileri rafa kaldırdıklarını bu hafta içinde i7 10. nesil işlemcilerle yola devam edeceklerini öğrendim. Öncelikle iki sorum olacak;

1-) i7 9. nesil ve 10. nesil arasında ne kadarlık bir performans farkı var?
2-) i7 9. nesil ve 10. nesil işlemciler arasında ne kadarlık bir fiyat farkı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
%15 %17 arasında performans getirisi olacaktır. Yalnız sogutma cok onemlı olacak ve 8'lı bakır sogutma gectı MSI mesela. ASUS ise jel sıvı termal bir macun kullanacağını duyurdu. Sonrası nasıl o sekılde degısım saglanılır ASUS tarafında bilemiyorum. 2070 Super ekran kartları cıkıyor aynı zamanda. MSI GE75 10sfs modeli 19'bin şu anda Türkiye'de ozellkklerıne bak. Kontrast nit HZ ntsc srgb MS degerleri de bakmalısın. Kasa ıcı kesinlikle incelemeden gecme. ASUS tarafında ekran kartı tarafında GPU teknolojisinde bir yenileme var ve gsync ozellıgı aktif. MSI ya da ASUS'tan şaşılmaz. Tabiki Monster teknoloji sunacaksa tercih edilir ama sanmıyorum. Amazondan newgg vs başka kanallara da baktım. Fiyatlar 2070 Super 10. Nesil sistem 2 bın dolar bizde 19 bin. Yani ilk 3 ay ürün alınmaz türkiye de😉

%15 %17 arasında performans getirisi olacaktır. Yalnız sogutma cok onemlı olacak ve 8'lı bakır sogutma gectı MSI mesela. ASUS ise jel sıvı termal bir macun kullanacağını duyurdu. Sonrası nasıl o sekılde degısım saglanılır ASUS tarafında bilemiyorum. 2070 Super ekran kartları cıkıyor aynı zamanda. MSI GE75 10sfs modeli 19'bin şu anda Türkiye'de ozellkklerıne bak. Kontrast nit HZ ntsc srgb MS degerleri de bakmalısın. Kasa ıcı kesinlikle incelemeden gecme. ASUS tarafında ekran kartı tarafında GPU teknolojisinde bir yenileme var ve gsync ozellıgı aktif. MSI ya da ASUS'tan şaşılmaz. Tabiki Monster teknoloji sunacaksa tercih edilir ama sanmıyorum. Amazondan newgg vs başka kanallara da baktım. Fiyatlar 2070 Super 10. Nesil sistem 2 bın dolar bizde 19 bin. Yani ilk 3 ay ürün alınmaz türkiye de😉

Soğutma konusunda Monstera güvenmiyorum ama msi için de gidip 10 binler vermek saçma geliyor.
Yani gelecek haftadan itibaren 10. nesil i7'ler satışta mı olacak Monster tarafından?

Evet öyle dediler bana

Soğutma konusunda Monster'a güvenmiyorum ama MSI için de gidip 10 binler vermek saçma geliyor.

Evet öyle dediler bana.

Monster sunsun urunu bakalım kac bin TL'den sunacak. Ben Monster uygun oldugunu gormedım. Allıanware Predator MSI GE ASUS scar ya da ROG STRIX en dogru secenekler, bunlarda indirim kovala yapıstır.

9. Nesil performans odaklı işlemciler olarak geldi. Başka bir deyişle gaming işlemciler.
Siz 10. Nesil işlemci almak isterseniz bence G serili işlemcileri tercih etmelisiniz diye düşünüyorum. Arada oluşacak fiyat farkı birazda diğer tüm bileşenler ile ortaya çıkabilecek bir unsur. Yani aslında tüm Konfigirasyon sonucunda ortaya çıkacak.
Ama ben 9. Nesil tavsiye ederim işlemci performansı açısından.

9. Nesil performans odaklı işlemciler olarak geldi. Başka bir deyişle gaming işlemciler.
Siz 10. Nesil işlemci almak isterseniz bence G serili işlemcileri tercih etmelisiniz diye düşünüyorum. Arada oluşacak fiyat farkı birazda diğer tüm bileşenler ile ortaya çıkabilecek bir unsur. Yani aslında tüm Konfigirasyon sonucunda ortaya çıkacak.
Ama ben 9. Nesil tavsiye ederim işlemci performansı açısından.
Hangi benchmark testine bakarak bunu söylüyorsun ezbere..

GTX1650 Ti model kartlar ile satılıyor ve 9000 TL. Ben RTX 2070'li laptopu 12 bin TL'ye aldım. Fiyatlarda aşırı artış var. Kim bilir RTX 2070 Super'li laptop kaç paraya gider.

Geri
Yukarı