i7 10700K & MSI Gaming GTX 1050 Ti uyumlu mudur?

Bütçe
8000-8500TL

Liyirs

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam, şu an sahip olduğum 2 parçayı kullanarak yeni bir sistem dizmek istiyorum.
Fakat uyumlu mudur bilmiyorum.

Güç kaynağı: XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 600W 80PLUS GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ekran kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC GDDR5 128Bit NVidia DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da (Gaming olan modeli, Gaming X değil)

Dizmek istediğim sistem de aşağıda fotoğrafta bulunmakta. Daha sonradan ekran kartını yükseltirim ama şimdilik kullanabilir miyim, parçalar uyumlu mu?

resim_2021-03-21_174037.png

Darboğaz bir parçanın bir parçayı besleyememesi demek. İşlemci ekran kartını rahat besler ama ekran kartı işlemciyi besler mi bilmiyorum.
Darboğaz işlemcinin ekran kartını besleyememesi demek yani işlemci düşük olduğu zaman olur ekran kartı işlemciyi beslemez yanlış bilgi vermeyin.

Hocam, soğutucu tercihi yanlış olmuş. K serisi bir işlemci ile neden B serisi bir anakart tercih ettiniz?

Neden hem hava hem de sıvı soğutma var? Çok yanlış ve kötü sistem olmuş. Elinde ekran kartı ve PSU var mı?

Dediğim gibi çok anladığım konular değil zaten anlasam yardım istemezdim. Hangisini çıkaracağımı söylerseniz çıkartabilirim, ve evet elimde ekran kartı ve PSU var link de olan parçalar sahip olduklarım.

Parçalara tek tek bakmadım ama genel olarak kötü bir sistem. Düşük bütçe ile toplanılan sistemlerde soğutucu ve anakartın giriş seviyesi seçilmesi İntel sistemler için iyi değildir. İşlemcinin yüksek hızlara çıkabilmesi için iyi bir anakart desteği ve iyi soğutma lazımdır. Ve üstelik 1050 Ti için 10700K çok fazla gelir. 10600K gibi bir tık daha alt işlemcilere yönelebilir veya direkt olarak kırmızı tarafa geçip AMD alabilirsiniz. Hem B550 anakartlar çok pahalı değil, hem de işlemci soğutucusu beraberinde geliyor.

Herhangi bir sorun olmaz kullanabilirsiniz.

Darboğaz nedir bir baksan iyi olur.
Hocam 5600X de tercih edebilirsiniz.
Sadece oyun mu oynayacaksınız?

Genellikle Low ayarlarda rekabetçi oyunlar oynayacağım ama video montaj gibi işlemler de yapabilirim 5600X daha iyi bir tercih mi olur benim için?

Yeni konular

Geri
Yukarı