i7 10700K & MSI Gaming GTX 1050 Ti uyumlu mudur?

Bütçe
8000-8500TL
Hocam sakın yanlış anlamayın bilgilenme amacıyla soruyorum tekrardan Ryzen işlemci konusunda ısrar etmenizin sebebi nedir mesela aynı sistem ile 10700k olmaz mı daha kötü mü olur bunu da yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.

Bunlar toplam 6500 civarı yapıyor. Monitörler hakkında bilgim yok. O yüzden 2000 TL bıraktım. Monitör önerisi için konu açabilirsin.

Hocam sakın yanlış anlamayın bilgilenme amacıyla soruyorum tekrardan Ryzen işlemci konusunda ısrar etmenizin sebebi nedir mesela aynı sistem ile 10700k olmaz mı daha kötü mü olur bunu da yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.
Farketmez, istersen 10700K da seçilebilir.

Az bir fark ile 10700K da alabilirsin. KF de dahili ekran kartı yok işlemci de.

Anakart minimum bunu tavsiye ederim.

dostlar bu şekilde bir sistem en başta attığımdan daha mantıklı geldi siz ne düşünüyorsunuz?
Fark etmez, istersen 10700k da seçilebilir.

Az bir fark ile 10700k da alabilirsin. Kf de dahili ekran kartı yok işlemci de.

Anakart minimum bunu tavsiye ederim.

Anladım hocam attığım sistem nasıl sizce?

Dosya Ekleri

• sistem 2.PNG
    sistem 2.PNG
    129,4 KB · Görüntüleme: 37
Hocam İtopya üzerinden toplamak şart mı? İsterseniz hazır sistem de önerebiliriz.

Hocam şart değil fakat sistemi toplayıp gönderdikleri için oradan olursa çok çok iyi olur gönderi başını belki görmemiş olabilirsiniz ekran kartım ve güç kaynağım var şimdilik ona göre önerirseniz çok iyi olur.

Dostlar selam, şu an sahip olduğum 2 parçayı kullanarak yeni bir sistem dizmek istiyorum.
Fakat uyumlu mudur bilmiyorum.

Güç kaynağı: XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 600W 80PLUS GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ekran kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC GDDR5 128Bit NVidia DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da (Gaming olan modeli, Gaming X değil)

Dizmek istediğim sistem de aşağıda fotoğrafta bulunmakta. Daha sonradan ekran kartını yükseltirim ama şimdilik kullanabilir miyim, parçalar uyumlu mu?

Eki Görüntüle 933417

Z490 tercih ediniz, 120 mm sıvı soğutucu yerine 240mm veya hava soğutucu alınız, tekli seçtiğiniz fan kötü, Corsair ve Kingston RAM tercih ediniz.

Geri
Yukarı