i7 10700K RTX 3060 Ti sistem aşırı ısınıyor

aitsizbiri

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar bilgisayarımda sıvı soğutma var ve en iyi marka termal macun kullanıyorum fan hızı şu an %100 olduğu halde bu ısınma değerleri normal mi, bana pek normal gelmedi. Bu ısınma değerlerini nasıl daha da düşürebilirim? Şimdiden tüm cevap verenlere teşekkür ederim.

Sistem.
i7 10700K.
RTX 360 Ti.
Thermaltake 240 mm sıvı soğutma.
650W PSU.

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-12_213902.png
    resim_2021-11-12_213902.png
    310,3 KB · Görüntüleme: 64
Overclock uyguladım kaldırmamı mı tavsıye edersiniz?
Overclock'a neden ihtiyaç duydunuz ki ? Sisteminiz günümüzdeki bütün oyunları Çok Yüksek-Ultra ayarlarda oynatabilecek kapasiteye sahip.

Soğutma da sıkıntı var mı bilemem fakat O.C.'ye hiç gerek yok bence. Boştayken bile full performans çalışıyor işlemciniz.

Overclock'a neden ihtiyaç duydunuz ki? Sisteminiz günümüzdeki bütün oyunları Çok Yüksek-Ultra ayarlarda oynatabilecek kapasiteye sahip.

Soğutma da sıkıntı var mı bilemem fakat O.C.'ye hiç gerek yok bence. Boştayken bile Full performans çalışıyor işlemciniz.

Kaldıracağım OC en iyisi bu sanırım

Dostlar bilgisayarımda sıvı soğutma var ve en iyi marka termal macun kullanıyorum fan hızı şu an %100 olduğu halde bu ısınma değerleri normal mi, bana pek normal gelmedi. Bu ısınma değerlerini nasıl daha da düşürebilirim? Şimdiden tüm cevap verenlere teşekkür ederim.

Sistem.
i7 10700K.
RTX 360 Ti.
Thermaltake 240 mm sıvı soğutma.
650W PSU.
Resimde CPU fan hızı %0 yazıyor. Program yanlış mı gösteriyor, o gösterdiği CPU fan hızı değil de boşta olan bir soketi mi CPU fan olarak görüyor, pompa çalışıyor mu, radyatör fanları dönüyor mu? Bir çok sorun kombinasyonu olabilir.

Hocam.

Resimde CPU fan hızı %0 yazıyor. Program yanlış mı gösteriyor, o gösterdiği CPU fan hızı değil de boşta olan bir soketi mi CPU fan olarak görüyor, pompa çalışıyor mu, radyatör fanları dönüyor mu? Birçok sorun kombinasyonu olabilir.

CPU fanı sıvı soğutma, pompa çalışıyor zaten istatistiklerde görünüyor koyduğum ekranda CPU fan hızının sıfır olması hakında bir bilgim yok doğrusu.

Geri
Yukarı