i7-10700K sistem

ateykan0

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Öncelikle yardım eden etmeyen herkese teşekkür ederim. Son 1, 2 haftada yaklaşık 10 ayrı konu açtım ve neredeyse hepsine yardımcı olacak cevaplar geldi. Özellikle yardımcı olan ve tavsiye verenlere çok teşekkür ediyorum. Yeni kasa, soğutucu ve fanlar ile kasa hem aşırı sessiz hem performans odaklı oldu diyebilirim. Sistemimin son hali:

İşlemci: Intel 10700K.
Anakart: MSI Z490 GAMING Edge Wi-Fi.
Soğutucu: Noctua D15 Black.
Ekran kartı: MSI RTX 3080 Ventus 3X OC.
RAM: G.Skill Trident Z 2x8 3600 MHz.
M.2 SSD: Samsung 970 Evo 500 GB.
SSD: Sanddisk 480 GB.
HDD: Seagate Barracuda 7200 RPM 1 TB.
Kasa: Be Quiet Dark base 700.
PSU: Corsair 850W.
Fan: 3 adet Noctua NF-A14 140mm.

Kasadaki fanları 3. seviyeye aldığımda boştaki değerler resimdeki gibidir.
Kasadaki fanları 2. seviyeye aldığımda neredeyse derece farkı olmuyor resimdekinden.
Kasadaki fanları 1. seviyeye aldığımda 2, 3 derece fark oluyor sadece ancak kulağımı dayadığımda bile duymuyorum fanların sesini.

Oyundayken 3. seviyeye aldığımda ekran kartı Max olarak 75, işlemci 55 dereceyi görüyor. Oyun sesinden dolayı da fanların sesini duymanın imkanı kalmıyor zaten.

Be Quiet'ın Dark base 700 model kasası ve Noctua'nın soğutucusu ve fanlar fazlasıyla tatmın etti diyebilirim.
Tekrardan teşekkürler...

Dosya Ekleri

• kasa performans 3.PNG
    kasa performans 3.PNG
    255,5 KB · Görüntüleme: 48
Şu sisteme TUF 3080 daha iyi olurmuş aslında, ASUS'un ekran kartlarındaki fanları aşırı kaliteli, sesleri aşırı az oluyor.

Zaten 3000 serisindeki TUF kartlar şuanda soğutma olarak çok iyi, neredeyse ROG kadar başarılılar.

Geri
Yukarı