Çözüldü i7-10700K sistemde PUBG'de "işlem çöktü" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG STRIX Maximus XIII Hero
Intel i7 10700K
Asus ROG STRIX GeForce GTX1070 8GB OC
2x G.Skill RipjawsV 8GB 2800MHz DDR4 Ram
SAMSUNG 970 Evo Plus 500 GB
Kingston HyperX Savage 240 GB
Toshiba P300 3 TB
Asus ROG STRIX White 850W Power Supply
Thermaltake View 51 Snow ARGB
ASUS 24" MG248QR 1ms 144Hz
RAM
2x8 2800 Mhz D4
Ekran kartı
GTX1070
Anakart
Asus Maximus XIII Hero Z590
İşlemci
Inteş i7 10700K
Arkadaşlar dünden beri PUBG'yi çalıştıramıyorum, dün en son oynadım çıktım gün içerisinde tekrar girmeyi denediğim de aşağıdaki görselde olan hatayı alıyorum. Dosya doğrulama, işletim sistemi güncelliğini defalarca kontrol ettim ama bir çözüm bulamadım. Ekran kartı sürücüsü de en güncel versiyonu kurulu.

Donanım özellikleri şu şekilde;
  • Intel i7 10700K.
  • ASUS Maximus XIII Hero.
  • ASUS ROG STRIX GeForce GTX1070 OC.
  • 2x8 16 GB 2800 MHz.
  • Samsung 970 EVO Plus.
  • Windows 11 Pro.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-12 125726.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-03-12 125726.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 15
Çözüm
2-3 kez girmeye çalışın. Yine hatayı alıyorsanız mesajıma yanıt olarak yazın.
Denedim bir çok kez ancak açılmadı. Bende farklı bir yöntem denedim ve çözümünü buldum. Buraya da nasıl yaptığımı yazayım sorunu yaşayanlar denesin.

Windows'ta kullanmakta olduğum ana hesabın haricinde başka bir hesap oluşturmuştum, aklıma oyunu oradan çalıştırmak geldi. Diğer hesaba geçip Steam'i çalıştırdıktan sonra girmeyi denedim oyun sorunsuz bir şekilde çalıştı. Diğer hesaba geçip tekrar denediğimde aynı hata ile oyun kapanmaya devam etti.
Sonrasında Steam'i kapatıp klasör ayarlarından gizli klasörleri göster olarak seçtim. Sırasıyla "C:\Users\kullanıcı hesabınız\AppData\Local" dizimine giderek, aşağıda isimlerini verdiğim klasörleri sildikten sonra Steam'i çalıştırıp oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırdım.

"BattlEye"
"Steam"
"Tslgame"

Bu klasörleri sildikten sonra Steam'i açıp oyuna girebilirsiniz.
Arkadaşlar dünden beri PUBG'yi çalıştıramıyorum, dün en son oynadım çıktım gün içerisinde tekrar girmeyi denediğim de aşağıdaki görselde olan hatayı alıyorum. Dosya doğrulama, işletim sistemi güncelliğini defalarca kontrol ettim ama bir çözüm bulamadım. Ekran kartı sürücüsü de en güncel versiyonu kurulu.

Donanım özellikleri şu şekilde;
  • Intel i7 10700K.
  • ASUS Maximus XIII Hero.
  • ASUS ROG STRIX GeForce GTX1070 OC.
  • 2x8 16 GB 2800 MHz.
  • Samsung 970 EVO Plus.
  • Windows 11 Pro.
Oyunu silip yeniden yüklemeyi deneyin. Böyle yapınca çözenler olmuş.

Oyunu silip yeniden yüklemeyi deneyin. Böyle yapınca çözenler olmuş.
Bu en son ihtimal olarak zaten aklımda ama durup dururken böyle bir sorun olması kafamı karıştırdı, biraz daha kurcalayayım en son çare zaten o dediğinizi yapacağım.

Oyunu silip tekrar indirerek kurdum ancak aynı hatayı alıyorum... Acaba var mı başka yapabileceğim bir yöntem?

Son düzenleme:
Bu en son ihtimal olarak zaten aklımda ama durup dururken böyle bir sorun olması kafamı karıştırdı, biraz daha kurcalayayım en son çare zaten o dediğinizi yapacağım.

Oyunu silip tekrar indirerek kurdum ancak aynı hatayı alıyorum... Acaba var mı başka yapabileceğim bir yöntem?

Denedim bir çok kez ancak açılmadı. Bende farklı bir yöntem denedim ve çözümünü buldum. Buraya da nasıl yaptığımı yazayım sorunu yaşayanlar denesin.

Windows'ta kullanmakta olduğum ana hesabın haricinde başka bir hesap oluşturmuştum, aklıma oyunu oradan çalıştırmak geldi. Diğer hesaba geçip Steam'i çalıştırdıktan sonra girmeyi denedim oyun sorunsuz bir şekilde çalıştı. Diğer hesaba geçip tekrar denediğimde aynı hata ile oyun kapanmaya devam etti.
Sonrasında Steam'i kapatıp klasör ayarlarından gizli klasörleri göster olarak seçtim. Sırasıyla "C:\Users\kullanıcı hesabınız\AppData\Local" dizimine giderek, aşağıda isimlerini verdiğim klasörleri sildikten sonra Steam'i çalıştırıp oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırdım.

"BattlEye"
"Steam"
"Tslgame"

Son düzenleme:
Çözüm

"BattlEye"
"Steam"
"Tslgame"

Bir çözüm olarakta onu görmüştüm ama her giriş yaptığında onu yapman gerek gibisinden bir şey gördüm o yüzden şu an söylemek istememiştim.

Bir çözüm olarakta onu görmüştüm ama her giriş yaptığında onu yapman gerek gibisinden bir şey gördüm o yüzden şu an söylemek istememiştim.
Teşekkür ederim cevapların için. Oyunu açıp kapattım bir kaç defa aynı şekilde Steam'i de herhangi bir problem olmadı sorunsuz çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı