i7 10700K ve RTX 3080 sistem toplama

Merhaba, Intel i7 10700K ve RTX 3080 sistem toplamak istiyorum. Bütçe 10000-12000TL. Kasa olarak Corsair Spec Delta düşünmüştüm fakat PSU yetersiz kalır sanırım. Intel olacağı için anakartları bilmiyorum. Anakartta nasıl bir tercih yapmalıyım sadece Ryzen anakartları biliyorum. Bilgisayar genellikle oyun birazda render için kullanılacak. Yorumlarınızı bekliyorum.
Anakart olarak iyi bir Z490 anakart seçersen iyi olur. Yanlız 3080 ve 10700K bulunan bir sistem minimum 15000TL tutar, o bütçeyle toplaman zor.

Peki işlemci ve ekran kartı indirimlerini beklersem.

Bu ürün nasıldır.

Kötü değil ama 12kya zor toplanır zaten kur sürekli artıyor fiyatlar sürekli artıcak o yüzden şu an fiyat 8K ama satışa çıktığında 9kyı görebilir evdeki hesap çarşıya uymaz.

Daha çok ekran kartı modeli çıkmasını beklemelisiniz. Ayrıca bütçe yükseltmelisiniz.
Anakart konusunda ise hız aşırtma yapmayacaksanız B460 çipset yeterli olur. Zaten hız aşırtma yapmayacaksanız K serisi almaya gerek yok. Hız aşırtma yapacaksanız Z490 çipset almalısınız.
Ayrıca şuan ekran kartları bir tık daha pahalı satılıyor. 1 ay sonra falan fiyatlar biraz düşebilir.

Daha çok ekran kartı modeli çıkmasını beklemelisiniz. Ayrıca bütçe yükseltmelisiniz.
Anakart konusunda ise hız aşırtma yapmayacaksanız B460 çipset yeterli olur. Zaten hız aşırtma yapmayacaksanız K serisi almaya gerek yok. Hız aşırtma yapacaksanız Z490 çipset almalısınız.
Ayrıca şuan ekran kartları bir tık daha pahalı satılıyor. 1 ay sonra falan fiyatlar biraz düşebilir.
Bence 3080 alınacaksa en az 2K çözünürlükte oynanması gerektiğinden Ryzen 3600 yeterli olacaktır en kötü DSR 4K sorunu çözer ama bence asıl sorun stoklar olacak şuan bile bulunamıyor 1 ay sonra karaborsa'da en az 1000 dolar olur diye düşünüyorum Türkiye'de durum dahada vahim olur.

Evet, az önce Hepsiburada'ya baktım. Zaten 2 çeşit kart var ve stok yok.

İtopya'da GIGABYTE GeForce RTX 3080 EAGLE OC 10G 10GB GDDR6X 320 Bit Ekran Kartı | ITOPYA bunu gördüm ve aman tanrım dedim fiyat hem 8000 hem model öyle aman aman bir model değil hem de en erken 1 Ekim diyor oda teslim bile değil kargoya verilme tarihi :D mesela amazon.de üzerinden Bot Check Zotac Trinity kargo vergi vs. falan dahil 7000 civarına geliyor üstelik en geç 27 Eylül'de geliyor bizim satıcılar kafayı sıyırmış olmalı :D.

Güncelleme: Alternatif siteleri gezerken alıp getiren var mı diye bakayım dedim yine aman tanrım dedim Amazon'dan kendimiz getirsek aynı kart 6900 ama 7000'de arada 1500 TL fark var Türkiye Garantili diyeceğim daha Türkiye'de çıkmadı bile sonumuz hiç iyi değil gibi gözüküyor :D.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı