i7 10700K Warzone'da %100 kullanılıyor

Erdem20

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba öncelikle, sizlerle bir konu hakkında fikir alışverişi yapmak istiyorum. Sistem detaylarımı aşağıya detaylı olarak belirteceğim; normal şartlarda sistemim genelinde bir sorunum yok ve genelde sadece Warzone oynarım. Warzone 1 ve 2 dönemlerimde de aynı işlemciyi kullanıyordum o dönemlerde gayet yeterliydi. Warzone 3 geldi ve benim bu işlemci yetmemeye başladı. Sistemdeki tek yüklü oyun bu, arka planda çalışan eden hiçbir uygulama yok ve Windows'u olabildiğince sade kullanan biriyim. Oyun içerisinde CPU kullanımı hep %95-100 de oluyor ve üstelik çözünürlüğüm 1440p. Ama bazen de tam çatışmanın ortasındayken de bir drop oluyor ve çok can sıkıyor. Yeni bir sisteme, DDR5'e geçme düşüncesi aklımda var ama şu an değil belki sene sonuna doğru. O zamana kadar işlemci olarak takabileceğim en yüksek 11900K var. Bu işlemciye geçsem benim sorunu mu tamamen çözmüş olur mu? Yoksa boşa para mı vermiş olurum. Ya da şu anki işlemci ile benim yapabileceğim bir ayar falan var mı? Sürekli işlemcinin %100 çalışmasını istemediğim için FPS'i 100'e sabitleyerek oynuyorum o zaman %70/80 seviyelerine düşüyor. Nasıl bir çözüm önerebilirsiniz?

Sistem;
  • i7 10700K.
  • MSI Z490 Tomahawk.
  • G.Skill 32 GB 4400MHz CL19.
  • RX6700 XT Red Devil.
  • 980 Pro 1TB.
  • MSI K360 CoreLiquid.
  • MSI A850GF.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    443,9 KB · Görüntüleme: 14