i7 10700K'ya overclock

Daha fazla  
Elimde 1050 Ti 4 GB ekran kartı var lakin ekran kartını fiyatlar düşünce yükseltmeyi düşünüyorum 3070 Ti gibi. Cevabını bulmam gereken soru overclock işlemi sadece darboğaz önlemek için mi yapılır? (işlem hakkında az çok bilgim var) çünkü zaten yeni ve güçlü bir işlemci olduğundan 3070 Ti'yi kaldırır ancak ben daha da fazla FPS almak istiyorum, bu yüzden sistemime overclock uygulamayı düşünüyorum ama hem anakart bunu desteklemeli(-900₺), hem işlemci k serisi olmalı(-600₺), soğutma daha güçlü olmalı derken 1500 lira küsur bir fiyat farkı ortaya çıkıyor. Darboğaz yapmayacak sistemime overclock uygulasam kazanacağım FPS sizce bu fiyata değecek mi? Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabını bulmam gereken soru overclock işlemi sadece darboğaz önlemek için mi yapılır?
Hayır, performans arttırmak için yapılır. OC'nin asıl olayı performans arttırmak zaten.

Z490 serisi bir anakarta sahipsen ve minimum 240MM sıvı soğutma veya kaliteli bir hava soğutmaya sahipsen yapabilirsin.

3070 Tİ diye bir kart yok. Olsa bile 10700K turbo boost ile her türlü besler, OC'a gerek yok. Bundan 5 yıl sonra çok daha sağlam kartlar çıkar ve alırsanız o zaman OC'a ihtiyaç duyarsınız. OC'un sanıldığı kadar "bir yerden sonra" FPS'e çok katkısı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı