i7 9700K 5GHz overclock

Ringwraith545

Hectopat
Daha fazla  
Overclock işlemine yeni başladım sizce voltajı kaça çekmeliyim? Ayrıca eğer işlemcinin 1'den fazla çekirdeğini kullanan bir oyun varsa frekans 4.6-5GHz arasında dolanıyor, sabit alamıyorum. Stress testlerde de aynı olay yaşanıyor eğer stress test 1 çekirdeği kullanmıyorsa işlemci frekansı düşüyor. Bunu nasıl engelleyebilirim? Bir sorum daha olacak. Bilgisayar boştayken işlemcinin 5GHz sabit kullanmasını istemiyorum, bunun için güç planı düzenlemeden en düşük CPU kullanımını düşürürsem yeterli olur mu? Teşekkürler şimdiden.
Not: Ayrıca frekans düşmesi sıcaklıktan kaynaklanmıyor sıcaklıklar normal.

İşlemci: i7 9700K.
MB: MSI Z390 GAMING Plus.
PSU: Seasonic Focus Plus 850W.

Overclock işlemine yeni başladım sizce voltajı kaça çekmeliyim? Ayrıca eğer işlemcinin 1'den fazla çekirdeğini kullanan bir oyun varsa frekans 4.6-5GHz arasında dolanıyor, sabit alamıyorum. Stress testlerde de aynı olay yaşanıyor eğer stress test 1 çekirdeği kullanmıyorsa işlemci frekansı düşüyor. Bunu nasıl engelleyebilirim? Bir sorum daha olacak. Bilgisayar boştayken işlemcinin 5GHz sabit kullanmasını istemiyorum, bunun için güç planı düzenlemeden en düşük CPU kullanımını düşürürsem yeterli olur mu? Teşekkürler şimdiden.
Not: Ayrıca frekans düşmesi sıcaklıktan kaynaklanmıyor sıcaklıklar normal.

İşlemci: i7 9700K.
MB: MSI Z390 GAMING Plus.
PSU: Seasonic Focus Plus 850W.
Sıcaklıktan ziyade çekirdeklerin yük durumuna göre değişiyor frekanslar. Bu arada o işlemcide tüm çekirdekler yükte 4.6 GHZ alırsın. RTX 2070 kart ile BF5 1080P'de çok rahat besleniyor. O işlemci için OC gereksiz bence ama sen bilirsin.

Sıcaklıktan ziyade çekirdeklerin yük durumuna göre değişiyor frekanslar. Bu arada o işlemcide tüm çekirdekler yükte 4.6 GHz alırsın. RTX 2070 kart ile BF5 1080P'de çok rahat besleniyor. O işlemci için OC gereksiz bence ama sen bilirsin.

5GHz'e neden çıkmıyor stress testinde? 100% kullanıyor hepsini.
Sıcaklıktan ziyade çekirdeklerin yük durumuna göre değişiyor frekanslar. Bu arada o işlemcide tüm çekirdekler yükte 4.6 GHz alırsın. RTX 2070 kart ile BF5 1080P'de çok rahat besleniyor. O işlemci için OC gereksiz bence ama sen bilirsin.

FPS oyunları oynadığım için ekran kartı %30-%50 arası kullanıyor OC yaparsam büyük bir performans artışı sağlanır onun için yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı