i7-10750 & RTX3060 sistem Minecraft'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Dolunay07

Decapat
Daha fazla  
Normalde bilgisayarım 2 gün önce 150-160 FPS arası alırken bugün 60 FPS'i zor görüyor ve bu sadece Minecraft'ta oldu. Çünkü GeForce Experience GPU kullanımını %50 görüyor ancak Minecraft %100 görüyor. Ayrıca yaklaşık 9 adet kaynak paketi, 1 adet shader kullanıyorum ancak önceden hiç böyle bir şey yaşamıştım. Tüm bilgisayar bilgilerim resmin sağ tarafında.

Base Profile Screenshot 2023.04.24 - 21.40.44.18.png

Base Profile Screenshot 2023.04.24 - 21.48.42.51.png

Kaynak paketlerini kaldırınca FPS'iniz düzeliyor mu? Ve V-Sync açık mı yani FPS'inizi sınırlayacak herhangi bir ayar açık mı?

Kaynak paketleri FPS'i değiştirmiyor V-Sync kapalı oyuna daha az önce 8 GB RAM verdim ancak RAM'ı kullanmıyor daima 1024 MB altı kullanıyor. Sınırlayacak ayar bulamadım.

Farklı sürümlerde oynamayı denediniz mi? Veya 1080P'ye alıp denediniz mi?

Farklı sürüme ve çözünürlüğe geçemem ortak sunucudayız ve javam orijinal.

Ayrıca farklı sürüm ve çözünürlükte FPS değişmiyor çözünürlük düştükçe bilgisayarın kullanımı düşüyor FPS sabit.

Farklı sürüme ve çözünürlüğe geçemem ortak sunucudayız ve javam orijinal.

Ayrıca farklı sürüm ve çözünürlükte FPS değişmiyor çözünürlük düştükçe bilgisayarın kullanımı düşüyor FPS sabit.
Farklı sürüme ve çözünürlüğe geçemem deyip, ayrıca farklı sürüm ve çözünürlükte FPS değişmiyor demişsiniz. Anlayamadım?

Az önce sürüm ve çözünürlüğü değiştirdim FPS değişmedi ve grafikler açısından da 1080p çok düşük geliyor monitör 32 inç olduğu için sanki 360 p gibi oluyor sürüm konusunda da ortak 1.19.4 sunucumuz olduğu için sürümü değiştiremem.

Ekran kartı sürücülerim güncel.

Yeni konular

Geri
Yukarı