i7 10750H bilgisayar geç açılıyor

Fıratt_To

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 512 GB
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i7 10750H
Bilgisayar artık nedensiz yere geç açılıyor, nedeninini anlamadım. Virüs olmadığına da eminim. (KIS)

Windows 11 kullanıyorum ama acaba Windows 10'a geri mi dönsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar artık nedensiz yere geç açılıyor, nedeninini anlamadım. Virüs olmadığına da eminim. (kıs)

Windows 11 kullanıyorum ama acaba Windows 10'a geri mi dönsem?

Windows 11 Windows 10'a göre daha geç açılıyor (3 ya da 5 sn kadar) eğer daha yavaşlık varsa aşağıda ki adımları uygulayın.

Başlat/Çalıştır %temp% yazarak açılacak klasörde bulunan bütün dosyaları silin.

Bilgisayarıma girin C diskine sağ tıklayıp özellikler deyin. Ardından araçlar sekmesinde bulunan "en iyi duruma getir" sekmesine tıklayın. Açılan pencerede disklerinizi önce çözümle daha sonra en iyi duruma getir sekmelerini uygulayın.

Geç açılmasının sebebi ya SSD kaynaklı ya işletim sistemi kaynaklıdır.
İşletim sistemini UEFI şekilde mi kurdunuz?

SSD değerleri. Evet UEFI olarak kurdum.
Windows 11 Windows 10'a göre daha geç açılıyor (3 ya da 5 sn kadar) eğer daha yavaşlık varsa aşağıda ki adımları uygulayın.

Başlat/Çalıştır %temp% yazarak açılacak klasörde bulunan bütün dosyaları silin.

Bilgisayarıma girin C diskine sağ tıklayıp özellikler deyin. Ardından araçlar sekmesinde bulunan "en iyi duruma getir" sekmesine tıklayın. Açılan pencerede disklerinizi önce çözümle daha sonra en iyi duruma getir sekmelerini uygulayın.
Hep yaptığım şey zaten. SSD lerde en iyi duruma getir işlemini yapmak zararlı diye biliyorum.
Başlangıçta garip bir şey var.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-08 102338.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-08 102338.png
    35,1 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran görüntüsü 2022-06-08 105017.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-08 105017.png
    1,7 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı