i7-10750H CPU Sıcaklığı kaç olmalıdır?

Hocam soğutucu almak pek mantıklı değil. Ben 200 TL'ye almıştım (Rampage tornado) sadece 3 derece kadar etki ediyor o da uzun vadede.

Olmamasından daha iyidir ama. Ayrıca 3 derece çok az sizin soğutucunuzla alakalı olabilir.
Yok hocam soğutucu kullanmıyorum. Çok oyun da oynamıyorum aslında. İş için aldım ara sıra oyun oynuyorum sadece.

Almanızı tavsiye ederim hocam. Hem sıcaklıkları bir tık düşürerek ömrünü arttırırsınız, hem de itopik RPM değerlerini görmezsiniz.

Olmamasından daha iyidir ama. Ayrıca 3 derece çok az sizin soğutucunuzla alakalı olabilir.

Almanızı tavsiye ederim hocam. Hem sıcaklıkları bir tık düşürerek ömrünü arttırırsınız, hem de itopik RPM değerlerini görmezsiniz.
Anladım. Hocam peki sizin önerebileceğiniz soğutucular var mıdır? Yoksa ben iyice bir araştırayım.

CPU'nun ısınması cihazın ömrünü kısaltmaz. Bu konuda internette birçok işlemciler üzerinde çalışan insanların yorumu var. Sağdan soldan dinlediğiniz bilgiler varsa bilemem tabii ki. Güç kesme olayından kastım şu; CPU sürekli olarak 45 watt almaz, çok ısınırsa 35 e 30 watta düşebilir değerler. Intel'in sitesinde bu değerler belirtiliyor burada gelip Intel'in sitesinde yazan bilgilere kahkaha, şaşırma gibi emojiler atmanız sizin sıkıntınız benim değil...

Edit: İşte bu yüzden bu ülkede adam akıllı gelişmiyor bu sistemler. Intel'in sitesinde belirtilen değerlere ve bilgilere kahkaha atıyor arkadaş. Intel'den daha iyi biliyorsanız buyrun...

CPU'nun ısınması cihazın ömrünü kısaltmaz. Bu konuda internette birçok işlemciler üzerinde çalışan insanların yorumu var. Sağdan soldan dinlediğiniz bilgiler varsa bilemem tabii ki. Güç kesme olayından kastım şu; CPU sürekli olarak 45 Watt almaz, çok ısınırsa 35'e 30 Watt'ta düşebilir değerler. Intel'in sitesinde bu değerler belirtiliyor burada gelip Intel'in sitesinde yazan bilgilere kahkaha, şaşırma gibi emojiler atmanız sizin sıkıntınız benim değil...

Bence de cihazın ömrünü azaltmaz, 95 derecede oynayabilir gayet. Sağdan soldan duyma bilgileri düzelttiğiniz için teşekkürler!

Bence de cihazın ömrünü azaltmaz, 95 derecede oynayabilir gayet. Sağdan soldan duyma bilgileri düzelttiğiniz için teşekkürler!
Bu konuda bir tahsiliniz var mı? Elektrik-elektronik olur, makale olur veya sizin tasarladığınız bir çip olur. Öyleyse sizinle tanışmak isterim.

Edit: Bu konular iki günde öğrenilecek konular değil. Bu çipleri tasarlayan arkadaşlar dünyada sayılı ve parmakla gösteriliyorlar. Technopat'ta 2000 mesaj atarak çip tasarlanmıyor maalesef ki. Tasarlayan mühendisler bilgileri koymuş siteye, tabii o bilgiler yalan yanlış, sizin bilgileriniz daha doğrudur tasarlayan mühendislerden.
Bu konuda bir tahsiliniz var mı? Elektrik-elektronik olur, makale olur veya sizin tasarladığınız bir çip olur. Öyleyse sizinle tanışmak isterim.

Edit: Bu konular iki günde öğrenilecek konular değil. Bu çipleri tasarlayan arkadaşlar dünyada sayılı ve parmakla gösteriliyorlar. Technopat'ta 2000 mesaj atarak çip tasarlanmıyor maalesef ki. Tasarlayan mühendisler bilgileri koymuş siteye, tabii o bilgiler yalan yanlış, sizin bilgileriniz daha doğrudur tasarlayan mühendislerden.
2. Edit: Intel® Core™ i7-10750H Processor (12M Cache, up to 5.00 GHz) Product Specifications bu sayfadan 100 lerce sayfalık pdfleri indirip tek tek inceleyebilirsiniz değerleri ama unutmayın burada yazan bilgiler yanlış (!) TDP 45 watt olarak TDP-down 35 watt olarak belirtilmiş. Tjunction ise 100 derece olarak belirtilmiş.

Geri
Yukarı