i7 10750H - GTX 1660 Ti laptopta oyun oynarken FPS 100'e düşüyor

çağan bay

Centipat
Daha fazla  
1660 Ti i7 10750H işlemcim ve ekran kartım kötü değil ama 180 FPS'yi zar zor geçiyor ve düşük ayarlarda bazen 100'lere bile düşüyor bunu çözümü nedir?

Hangi oyun olduğunu söylersen sevinirim, bir de ekran kartının veya genel olarak bilgisayarının sürücüleri güncel mi, kötü frame hızları da değil söylediklerin aslında ama yine de merak ettim.

Valorant ekran kartı sürücüsü güncel.

Düşük ayarlarda işlemci ve grafik kartının kullanım oranı düşeceği için pek de anormal olmayan bir FPS alıyorsun ama genel olarak 2060'lı sistemimde bende 200 - 150 civarı FPS alıyordum Valorant'ta, üstelik akıcılık veya oynanışa etki edecek değerler değil ki bu neden sorun olarak algılıyorsun? Takılmalar, ani düşüşler, kasmalar mı oluyor?

Düşük ayarlarda işlemci ve grafik kartının kullanım oranı düşeceği için pek de anormal olmayan bir FPS alıyorsun ama genel olarak 2060'lı sistemimde bende 200 - 150 civarı FPS alıyordum Valorant'ta, üstelik akıcılık veya oynanışa etki edecek değerler değil ki bu neden sorun olarak algılıyorsun? Takılmalar, ani düşüşler, kasmalar mı oluyor?

Arada düşüşler oluyor.

Geri
Yukarı