i7-11370H laptopta oyun oynarken FPS düşüyor

cityofscience

Decapat
Daha fazla  
Merhaba değerli arkadaşlar,

oyunda sistem özelliklerim oynadığım oyunlar için yeterli hatta bazı oyunların istediği özelliklerden fazla olmasına rağmen örnek veriyorum 70 80 FPS alabileceğim bir oyun oyun başladıktan 2-3 dakika sonra 30-40 FPS'lere düşüyordu. Bu durumun ilk başta ekran kartı sıcaklığından olduğunu düşünürken güç planı düzenlemeden macimum işlemci kullanımını %100'den %83'e düşürdüğümde oyuna girdiğimde yaşadığım FPS düşmesi durumu şu an için stabil gözüküyor. Bu durumda eski ayarlarımdaki sorunu düzeltebilmek için ne yapmalıyım bu durum işlemci termal macun yenilenmesi istediği için olabilir mi? Ağustos ayında notebook 2 yılını dolduracak. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.​

Sistem özelliklerim:

NVIDIA GeForce RTX 3050 laptop GPU, işlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i7-11370H @ 3.30GHz RAM DDR4 8+8 çift kanal 16 GB işlemtim sistemi: Windows 11 Home 64 Bit version: 22621.1555, sürücülerimi ve BIOS'umu yakın zamanda güncelledim.

Yüksek özellikik isteyen oyunlarda ekran kartı sıcaklığım 88 dereceye kadar çıkıyor. Müşteri hizmetleri yetkilileri sistemim için sıcaklık değerlerimin normal olduğu bilgisini verdiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı