i7-10750H GTX 1660 Ti Max-Q mavi ekran hatası

Hocam oyun oynarken meydana geliyor genellikle. Bazen gece kapatıyorum sabah ilk açılmada takılıyor mavi veriyor. Ardından bazen ekran kartını görmüyor gözükmesi için pc tekrar bios güncellemesi yapıyorum. DDU ile drive kaldırıyorum yenisini kuruyorum önceki sürümü kuruyorum 5 6 güncelleme geri gidiyorum aynı şekilde devam ediyor. 10 15 gün vermiyor ardından gene başlıyor bazen her gün oluyor.

Takip et, yüke binince oluyor olabilir. Power ın eskidiyse yeterli voltajı veremiyordu sistemin stabil çalışmasını engelliyordu. HWinfo64 indir ve oyunda yükteyken voltaj değerlerini kontrol et. 12v girişi Max 11,90v, 5v girişi Max 4,95v ve 3.3v girişi Max 3.28v kadar düşmeli daha aşağı düşüyorsa bozuktur ve stabil çalışmayı engelliyordur. Voltaj problemlerinde sistem korumak için cihaza giden voltajı kesebiliyor. Bunlara dikkat edilmeli. Reset atınca kartı görme sebebin bu olabilir.(yukarıda verdiğim değerler anakart voltaj değerleri)

Üstteki arkadaş harika atmış. Hayran kaldım.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar kurun. Sebep o.

Çok kez kaldırıp tekrar kurdum her seferinde farklı sürümü kurdum son sürümü bir öncekini ondan öncekini DDU ile ama sonuç hep aynı ben CS oynuyorum bu arada sorun o zaman gerçekleşiyor. Şu an OCCT ile stres testi yaptım 30 ar dakikalık hem CPU GPU power testleri hiçbir sorun bulamadı ya da mavi ekran hatası falan vermedi.

Geri
Yukarı