i7-10750H sistemin GTA V performansı düşük

• Konuyu başlatan Vares
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 766

Vares

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sistemim gayet sağlam fakat GTA V oyununa girdiğim zaman en az 85 ile 120 FPS arası değerler alıyordum. Daha sonrasında laptop format attım ve bundan sonra ciddi anlamda FPS düştü. Aynı ayarlarda 95 FPS alırken şimdi ise 60-50 FPS'lere düştü ama diğer oyunlarda gayet normal FPS'ler. Oyunda GPU %100, CPU ise %30-%40 arası kullanıyor. Sizce değerler normal mi? Oyun ile alakalı bir şey mi? Öneriniz var mı? Tekrardan format atmalı mıyım? Arkada çalışan bir program, virüs de yok. Ne yapmalıyım?

Sistem:
  • RTX 2060 (Refresh)
  • i7 10750H
  • 16 GB RAM 8x2 2933 MHz
  • Monster Tulpar 20.2
Normal değerler videoda 12:30 dakikalarında başlıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Laptop attım dediğinizi anlamadım ama işlemci ve ekran kartı kullanımı normal oranlarda. Oyun içinde farklı bir ayarı aktif etmiş olabilirsiniz. Sorun sisteminizden çok oyundan kaynakli gibi duruyor.

Laptop attım dediğinizi anlamadım ama işlemci ve ekran kartı kullanımı normal oranlarda. Oyun içinde farklı bir ayarı aktif etmiş olabilirsiniz. Sorun sisteminizden çok oyundan kaynakli gibi duruyor.
Evet oyundan kaynaklı olabilir fakat video daki gibi aynı ayarları yapıyoroum fakat aynı değerleri alamıyorum
Güç planı seçeneklerinde laptop yüksek performansta mı ? Birde laptop ile oyun oynarken şarj aletini çıkartmadan oyna.
Hayır değildi. Şimdi yüksek performansa alıp deneyeceğim. Ve oyunları şarj aleti takılı oynuyorum. Şarj a taktığımda RTX 2060 Aktifleşiyor.
Güç planı seçeneklerinde laptop yüksek performansta mı ? Birde laptop ile oyun oynarken şarj aletini çıkartmadan oyna.
Tavsiyeniz için teşekkürler yüksek performans a aldım 60 fps den 85-100 fps lere çıktı.

Son düzenleme:
Evet oyundan kaynaklı olabilir fakat video daki gibi aynı ayarları yapıyoroum fakat aynı değerleri alamıyorum

Hayır değildi. Şimdi yüksek performansa alıp deneyeceğim. Ve oyunları şarj aleti takılı oynuyorum. Şarj a taktığımda RTX 2060 Aktifleşiyor.

Tavsiyeniz için teşekkürler yüksek performans a aldım 60 fps den 85-100 fps lere çıktı.
Çözüm olan yorumu çözüm olarak işaretlerseniz aynı sorunu yaşayanlar kolayca görebilirler :)

Konunuz çözülmüş ancak söylemek istedim, mssa ayarını Off yaparsanız kesinlikle fazlasıyla fps artışı yaşarsınız. Kendi bilgisayarımda (pek iyi değil) 2X yapınca 15 fps alırken Off yapıp ayarları high yapınca +30 fps almaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı