i7 9750H GTX 1650M Laptopta Düşük GTA V Performansı

İşletim sistemi
Windows 10

Melihhelp

Centipat
GTX1650M i7 9750H 8 GB RAM ile High ayarlarda MSAA 4X FXAA kapalı şekilde oynuyorum. Singleplayer'da 60 80 arası, Online'da da 45 60 arası alıyorum. Sizce de düşük değil mi? GPU %80 kullanıyor CPU %45 50 kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Nvidia denetim masasından 3d ayarlarının yönetilmesi, program ayarları kısmında gta5'i seçip yüksek performanslı nvidia işlemcisi ile çalıştırı seçin. Arka planda ram'i fazla tüketen uygulamalar varsa kapatın görev yöneticisinden kontrol edebilirsiniz. Antivirüs kullanıyorsanız oyuna girerken devredışı bırakmayı deneyebilirsiniz yahut bazı antivirüslerin oyun kipi, oyun modu gibi özellikleri var oyunu açmadan bunu aktif edebilirsiniz. Oyun içerisinde msaa'yı kapatmakta fps'in yükselmesine yardımcı olabilir. gtx1650M den anladığım kadarıyla cihazınız laptop. Bu bağlamda oyunu açmadan önce güç ayarlarından yüksek performansı seçmeyi deneyebilirsiniz. Onun dışında high ayarlarda 60-80 fps arkadaşında dediği gibi normal olarak değerlendirilebilir.

Geri
Yukarı