i7-10750H ve 1660 Ti ile GTA V düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Gürkan Erdem

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, i7-10750H ve 1660 Ti Acer Nitro 5 laptopta sadece GTA 5'te düşük FPS alıyorum. Aldığım değer yüksek ayarlarda 45-60 FPS arası. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurdum ama fayda etmedi. Sizce ne yapmalıyım?
(MSAA off yapsam da bir şey değişmiyor, aynı değerler.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç modu nedir ? GTA 5 için ayarlar düştükçe çift kanal RAM olmamasının etkisi artıyor. X2 MSAA ve Ultra ayarlarda deneyin bir de.

Şehir içinde otomobil sürerken o FPS'yi alması normal zaten. Ama 45 biraz az gibi geldi bana MSAA off olmasına rağmen. Ama patlama sahnelerinde 45'e düşüyorsa bu da normaldir. Ben bir sorun göremedim pek.

Şehir içinde otomobil sürerken o FPS'yi alması normal zaten. Ama 45 biraz az gibi geldi bana MSAA off olmasına rağmen. Ama patlama sahnelerinde 45'e düşüyorsa bu da normaldir. Ben bir sorun göremedim pek.
Hiçbir şekilde 45 FPS normal değil. MSAA açık çimde değilse 45 FPS görmesi şehir içinde X8 MSAA açık olsa dahi birkaç sahnede ancak görebilir.

Windows ayarlarında performans modunda çalışıyor, ram ise yüksek ihtimal tek kanal ve bütün MSAA ayarlarında denedim sonuç hepsinde aynı.
RAM tek kanal olması çok etkili ancak tüm ayarlar ultra ve MSAA X2 iken 45 FPS düşük biraz.

Hiçbir şekilde 45 FPS normal değil. MSAA açık çimde değilse 45 FPS görmesi şehir içinde X8 MSAA açık olsa dahi birkaç sahnede ancak görebilir.
Patlama sahnelerinde 45'e düşebilir ama devamlı görmesi normal değil zaten. Ben de GTX 1660Ti ekran kartlı ve Ryzen 7 3750H işlemcili TUF Gaming laptop kullandım MSAA tamamen kapalı iken şehir içinde 65-70 FPS alıyordum en fazla.

Patlama sahnelerinde 45'e düşebilir ama devamlı görmesi normal değil zaten. Ben de GTX 1660Ti ekran kartlı ve Ryzen 7 3750H işlemcili TUF Gaming laptop kullandım MSAA tamamen kapalı iken şehir içinde 65-70 FPS alıyordum en fazla.
İşlemci kaynaklı 65-70 FPS. Konu sahibi 80-110 FPS alır çift kanal RAM ile MSAA kapalı ve Ultra ayarlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı