GTX 1660 Ti ve R5 2400G GTA 5 Düşük FPS

Jaquezy1

Centipat
Selamlar,
GTX 1660 Ti ekran kartı
AMD Ryzen 5 2400G işlemci
8X2 16 GB 3200 MHz G.Skill RAM
1TB HDD, 120 GB M.2 SSD
ASRock AB350M Pro4 anakart bulunmakta.
En başından söyleyeceklere bilgi olsun darboğaz hiçbir şekilde söz konusu değil bütün testlerini yapmış bulunmaktayım.
Sorunum şöyle, GTA V harici bütün oyunlarda FPS'im düzgün fakat GTA V'in gerek onlineında gerek offlineında FPS'im en azından 100'ün üstünde olması gerekirken maksimum 70-80 FPS'i görüyorum FIVEM gibi oyunu modlayan programlarda ise 30'lara kadar iniyor. İnternet üzerindeki her şeyi denedim (RAM'lerimi XMP profilinden çıkarmayı, Core Performance Boostu açıp kapatmayı, Integrated Graphic kartını kapatıp açmayı, NVIDIA Denetim masasındaki ayarları yapmayı, Güç ayarlarından Performans Moduna almayı vb. ) Ama buna rağmen hiçbir şey fark etmedi. Ayrıca oyun içinde ayarları en düşüğe de alsam en yükseğe de alsam FPS açısından gram fark etmiyor orası da garip bir nokta. Belirttiğim gibi sorun sadece GTA V'de var ve artık yılmış durumdayım. Benchmark Testlerimi gerçekleştirdim ve her bir parçam gayet sağlıklı çalışmakta. Başka çözümlerle yardımcı olabilecek olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deneyeyim onu da sağolasın.
Hocam sorun neymiş bulabildiniz mi? Bu arada benzeri bir sistemim var şuan APU kullanıyorum ve ekran kartı alma arefesindeyim GTX 1660 Ti ile oyunlarda nasıl gidiyor darboğaz çok oluyor mu? Tavsiye ettiğiniz ekran kartı var mıdır? Ben RTX 2060 istiyordum ama çok darboğaz olacak diye ekran kartı konusunda kararsızım. Takabileceğim darboğaz olmayan en yüksek ekran kartını takmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim..

Hocam sorun neymiş bulabildiniz mi? Bu arada benzeri bir sistemim var şuan APU kullanıyorum ve ekran kartı alma arefesindeyim GTX 1660 Ti ile oyunlarda nasıl gidiyor darboğaz çok oluyor mu? Tavsiye ettiğiniz ekran kartı var mıdır? Ben RTX 2060 istiyordum ama çok darboğaz olacak diye ekran kartı konusunda kararsızım. Takabileceğim darboğaz olmayan en yüksek ekran kartını takmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim..
Sorun neymiş bulamadım. Sanırım işlemcim yeteri kadar güçlü değil başka bir açıklaması yok maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı