i7 10870h RTX 3060 sistemde CPU GHz değeri düşüyor

R2vares hocamın dediği gibi olabilir. İşlemci ve ekran kartı sıcaklığını incelediyseniz sonuçlardan ortalama bir sıcaklık değeri verebilir misiniz? (Hunt Showdown açıkken sıcaklık değerleri.)

R2vares hocamın dediği gibi olabilir. İşlemci ve ekran kartı sıcaklığını incelediyseniz sonuçlardan ortalama bir sıcaklık değeri verebilir misiniz? (Hunt Showdown açıkken sıcaklık değerleri.)
Cpu sıcaklık değerini Max 82, Min 77 olarak yakalayabildim fakat genel olarak 80 81 derecede çalıştığını gözlemledim.Msi afterburner dan ssler var ancak işinize yarar mı bilmiyorum.

Cpu sıcaklık değerini Max 82, Min 77 olarak yakalayabildim fakat genel olarak 80 81 derecede çalıştığını gözlemledim.Msi afterburner dan ssler var ancak işinize yarar mı bilmiyorum.
Masaüstünde iken Cpu 54-55, Gpu ise 48-50 derecelerde

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    67,9 KB · Görüntüleme: 14
  • unknown (1).png
    unknown (1).png
    70,3 KB · Görüntüleme: 15
  • unknown (2).png
    unknown (2).png
    86,4 KB · Görüntüleme: 12
Termal macun değiştirebilirsiniz. Sanırsam macununuz kurumuş.
Eğer fazla ise daha makul bir fiyata termal macun bakabilirim sizin için.

Masaüstünde iken Cpu 54-55, Gpu ise 48-50 derecelerde
Masaüstünde cpu. Ayrıca testlerde discord ve opera açık durumdaydı

Termal macun değiştirebilirsiniz. Sanırsam macununuz kurumuş.
Eğer fazla ise daha makul bir fiyata termal macun bakabilirim sizin için.
Termal macunum var daha önce masaüstü bilgisayarım için almıştım. Peki macunlamak ne kadar zor masaüstünde kolayca yapabiliyordum fakat laptopu hiç denemedim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-10_180514619.png
    resim_2022-08-10_180514619.png
    25 KB · Görüntüleme: 9
Masaüstünde cpu. Ayrıca testlerde discord ve opera açık durumdaydı

Termal macunum var daha önce masaüstü bilgisayarım için almıştım. Peki macunlamak ne kadar zor masaüstünde kolayca yapabiliyordum fakat laptopu hiç denemedim.
Technopatın kanalında rehberi bulunuyor bilgisayarcı masrafından kurtulmak için izleyin. Yapamayacağım diyorsanız maalsef bilgisayarcı masrafınada girmek zorunda kalacaksınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Technopatın kanalında rehberi bulunuyor bilgisayarcı masrafından kurtulmak için izleyin. Yapamayacağım diyorsanız maalsef bilgisayarcı masrafınada girmek zorunda kalacaksınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dikkatliyimdir bu konularda masaüstü bilgisayarımı söküp tamamen temizleyebiliyordum. Konu laptop olunca ve yeni aldığım için pek cesaret edemiyorum ama başka ellere geçsin de istemiyorum. Sanırım deneyeceğim :).Teşekkürler.

Geri
Yukarı