i7 10870H sistem Windows 11'e geçtikten sonra CS:GO'da düşük FPS veriyor

Wisekiller97

Kilopat
Yer
Turkey
Merhaba,

Bugün bilgisayarımın yeterli olduğunu düşünerekten Windows 11'e yükseltmek istedim ve başarılı bir şekilde yükselttim. Fakat hiç bir oyunda olmayan sadece CS:GO'da olan FPS düşüklüğü sorunu ile karşılaştım. Normalde 300-400 FPS aldığım oyun, güncellemeden sonra 80-150 FPS aralığına düştü. Ne yaparsam yapayım tüm driverları güncellememe rağmen, oyun ayarlarını en yüksekten en düşüğe de çekmeme rağmen hiç bir değişiklik olmadı. En sonunda Windows 10'a tekrar döndüm fakat yine aynı. Sorun ne olabilir? Denemediğim tek çözüm format atmak kaldı.
Denediğim çözümler ;
  • Ekran kartı ve Chipset driveları, BIOS dahil tüm herşeyi silip tekrar kurdum. (Güncel)
  • Oyunu silip tekrar kurdum.
  • Oyun grafik ayarlarını en yüksekten en düşüğe çektim aynı. Patates grafik ayarlarında da oynasam. 2K bile oynasam aynı.
  • FPS sınırlandırması 0 (fps_max 0)
  • V-Sync kapalı, Çoklu CPU açık, Dizüstü enerji tasarrufu kapalı.
  • XBOX, GameDVR ıvır zıvır kapalı.
  • Görev yöneticisinde yüksek öncelikli, grafik ayarlarında da öyle.
  • Yüksek performans modu açık.

Bilgisayarımın Özellikleri;

• RTX 3070
  • i7 10870H
  • 32 GB DDR4 RAM
  • 2TB M2 SSD

Son düzenleme:
Merhaba,

Bugün bilgisayarımın yeterli olduğunu düşünerekten Windows 11'e yükseltmek istedim ve başarılı bir şekilde yükselttim. Fakat hiçbir oyunda olmayan sadece CS:GO'da olan FPS düşüklüğü sorunu ile karşılaştım. Normalde 300-400 FPS aldığım oyun, güncellemeden sonra 80-150 FPS aralığına düştü. Ne yaparsam yapayım tüm driverları güncellememe rağmen, oyun ayarlarını en yüksekten en düşüğe de çekmeme rağmen hiçbir değişiklik olmadı. En sonunda Windows 10'a tekrar döndüm fakat yine aynı. Sorun ne olabilir? Denemediğim tek çözüm format atmak kaldı.
Denediğim çözümler;
  • Ekran kartı ve Chipset Drive'ları, BIOS dahil tüm her şeyi silip tekrar kurdum. (Güncel)
  • Oyunu silip tekrar kurdum.
  • Oyun grafik ayarlarını en yüksekten en düşüğe çektim aynı. Patates grafik ayarlarında da oynasam. 2K bile oynasam aynı.
  • FPS sınırlandırması 0 (fps_max 0)
  • V-Sync kapalı, Çoklu CPU açık, Dizüstü enerji tasarrufu kapalı.
  • Xbox, GameDVR ıvır zıvır kapalı.
  • Görev yöneticisinde yüksek öncelikli, grafik ayarlarında da öyle.
  • Yüksek performans modu açık.

bilgisayarımın Özellikleri;

• RTX 3070
  • i7 10870H
  • 32 GB DDR4 RAM
  • 2TB M.2 SSD

Sorun Windows 11 olabilir. Windows 10'na tekrar düşürmen en iyisi.

Geri
Yukarı