i7 10875h & RTX 2070 laptop Valorant düşük FPS

whatsername21

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar arkadaşımda aşağıda özelliklerini belirteceğim bir laptop var. Markası ASUS, modelini tam olarak bilmiyoruz ROG'un bir modeli çok çeşitli kodlara sahip olduğu için spesifik olarak hangi model bilmiyoruz kısaca, özellikleri şu şekilde:

- İşlemci: i7 10875h.
- GPU: RTX 2070 (Max-Q değil)
- RAM: 16 GB 3200 MHz.

Bilgisayarda tek saklama alanı 512 GB'lık bir SSD disk, yani oyun HDD'ye vs kurulu değil. Ancak arkadaşımın aldığı değerler absürt denecek kadar düşük seviyedeler. Hatta öyle ki aynı değerleri 10 yıllık bilgisayarla bile alırsınız. Aşağıya birkaç tane SS bırakıyorum, SS'lerden de göreceğiniz üzere CPU ve GPU kullanımı oldukça düşük (%50-60 seviyelerinde geziyor). Daha da garip olanı bütün ayarları en yükseğe almış olmasına rağmen bu durum yaşanıyor. Ben aklımda olan her şeyi denedim bir çıkar yol bulamadım. Laptopun ekranı 144Hz ama arkadaşım 120 FPS zar zor alıyor çatışma olmayan yerlerde bu da doğal olarak tearing problemine de sebebiyet veriyor yer yer. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    196,6 KB · Görüntüleme: 164
  • 2.png
    2.png
    294,8 KB · Görüntüleme: 159
Şarjda oynuyor degil mi?
Valorant'in optimizasyon sikintisi var. Diger oyunlarda da sorun devam ediyor mu?
Şarjda oynuyor evet, hatta Armoury Crate üzerinden bilgisayarı "turbo" moduna almasına rağmen durum böyle. Benzer sorun başka oyunlarda da yaşanıyor. Her oyunda yok ancak bazı oyunlarda alması gerekenden çok çok daha düşük FPS değerleri alıyor nedense.

Valorant'ta bu aralar çok FPS sorunu yaşayan görüyorum. Oyunla alakalı olabilir yeni güncelleme gelince düzelir belki. Önceden FPS sorunu yaşıyor muydu?

Arkadaşımın dediğine göre önceden bundan bir tık daha yüksek alıyormuş ancak arada çok fark yokmuş, sizin anlayacağınız şu an 100 alıyorsa önceden 110-120 alıyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı