i7 12700H laptop Valorant düşük FPS

Mir4c

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-58
İ7 12700H
3050Tİ
16GB RAM
512GB SSD
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
512GB SSD
Ekran kartı
3050Tİ
İşlemci
İ7 12700H
Arkadaşlar Acer Nitro 5 AN-515-58 laptop aldım. i7 12700H işlemcisi ve 3050 Ti ekran kartı var. Ama Valorant'ta 150FPS'lerde dolaşıyor. (en düşük ayarlarda, V-Sync kapalı, performans modunda, pile takılı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu dahili grafik kartıyla başlatıyor olabilirsiniz.
Aşağıdaki adımları izler misiniz?

Arama kısmına grafik ayarları yazıp VALORANT'ı seçin. Seçenekler deyin. RTX 3050Ti ekran kartının seçili olduğuna emin olun. Seçili değilse seçin ve oyundaki FPS değerlerinizi tekrar kontrol edin.

Arama kısmına grafik ayarları yazıp VALORANT'ı seçin. Seçenekler deyin. RTX 3050Ti ekran kartının seçili olduğuna emin olun. Seçili değilse seçin ve oyundaki FPS değerlerinizi tekrar kontrol edin.
Hocam sürekli bu yorumu yaptığınızı görüyorum duşük fps problemlerine. Eğer dahili gpu'yu kullansa fpsi 90ı geçemez zaten onunla bir alakasi yok. Bende rtx 3050 i5 13500h ile aynı sorunu yaşıyorum Csde 160fpsi geçemiyorum low ayarda.

Hocam sürekli bu yorumu yaptığınızı görüyorum duşük fps problemlerine. Eğer dahili gpu'yu kullansa fpsi 90ı geçemez zaten onunla bir alakasi yok. Bende rtx 3050 i5 13500h ile aynı sorunu yaşıyorum Csde 160fpsi geçemiyorum low ayarda.
VALORANT işlemci ağırlıklı bir oyun dahili ile başlatsa bile 80-90 FPS görür i7-9750h işlemcinin dahili ekran kartıyla 65 FPS görüyorum ben. Arkadaşın işlemcisi çok daha iyi. Probleme en temeli baz alarak başlıyorum. Her şeyin ayarlı olduğundan emin olmak lazım ki sonraki adımlara geçilebilsin.

VALORANT işlemci ağırlıklı bir oyun dahili ile başlatsa bile 80-90 FPS görür i7-9750h işlemcinin dahili ekran kartıyla 65 FPS görüyorum ben. Arkadaşın işlemcisi çok daha iyi. Probleme en temeli baz alarak başlıyorum. Her şeyin ayarlı olduğundan emin olmak lazım ki sonraki adımlara geçilebilsin.
Tamam adam 150lerde dolaşıyor diyor dahili ekran kartı 150 görüyorsa hariciye geçince mantığıken 350lere çıkmasi lazim bir anda. Benim işlemcimde çok iyi i5 13500h fakat harici ekran kartında aldığım fps 100-160 arasi bazen 89lara düşüyor. Bunun sebebi nedir adamlar iadede almıyor. Aşırı düşük değerler bunlar her ikimiz içinde.

İşlemci Turbo Boost açık mı? Görev Yöneticisi'nden işlemcinin kaç GHz'de çalıştığına bakın.

Açıktı, çok ısınıyor diye kapadım ama açıkken de aynı FPS'leri görüyordum.

baktım, 3050ti seçiliydi

Hocam "pile takılı)"dan kastınız pilde çalışıyor mu? Öyle ise prize takıp deneyin.
yanlış yazmışım😀 prize takılı oynuyorum

Geri
Yukarı