i7-10875H undervolt nasıl yapılır?

Murderer

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, i7 10875H işlemci oyunlarda 90'ın altına bir türlü indiremedim, Intel ne kadar güçlü işlemci 100 dereceye kadar normal dese de rahat olamıyorum. Monster kontrol merkezinden UV yapılabiliyor -100 mv kadar. -20/30 mv UV yapsam kısa ya da uzun vadede bir zararı olur mu laptop için?

Bu konularda pek bilgili değilim ama undervolttan önce şu videoyu izlemediysen izlemeni tavsiye ederim. Seninle aynı sorunu yaşıyordum. Bunu yaptıktan sonra %85 fan hızı ile 60-70 derecelerde oynuyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konularda pek bilgili değilim ama undervolttan önce şu videoyu izlemediysen izlemeni tavsiye ederim. Seninle aynı sorunu yaşıyordum. Bunu yaptıktan sonra %85 fan hızı ile 60-70 derecelerde oynuyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle işe yarıyor Monster notebookumda denedim performans olarak pek bir kayıp olmadı ama sonunda işlemci sıcaklığımı dizginledim.

Geri
Yukarı