i7-10875h undervolt nasıl yapılır?

LittleWarlocc

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Abimin Monster marka laptopu Forza Horizon 4 oynarken veya başka oyunlarda 90 derece oluyor, boşta 60. RTX 2060 ekran kartı ve i7 10875 işlemcisi var. Bir de mobil işlemci galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce kilidi kaldırmakta ne gibi riskler oluşabilir. Ben çok ısındığı için işlemci turbosunu kapatarak kullanıyorum cihazımı, bu nedenle undervolt yapmak istiyorum ama ne gibi riskler mevcut? Plundervolt yüzünden ne gibi zararlar oluşabilir?
Kilidi kaldırmanın bir zararı yoktur.

@Mert Buluç @erengore peki plundervolt nedir? Nasıl bir güvenlik açığı var? Bir de firma undervolt yapıldığı takdirde cihazın garanti kapsamı dışında kalacağını söylemekte. Garanti süresi dolduktan sonra bu işlemi yapmakta fayda var mı?
Undervolt garanti bozmaz. Yapsanız da anlayamazlar yapıldığını. Siz temkinli olduktan sonra sorun yok. Bunu size daha da açarım yaparken.

Plundervolt için:

Undervolt garanti bozmaz. Yapsanız da anlayamazlar yapıldığını. Siz temkinli olduktan sonra sorun yok. Bunu size daha da açarım yaparken.

Plundervolt için:

Hocam kilit zaten kalkmış galiba fivr sekmesine giriş yapabiliyorum şimdi ne yapmam lazım?

Plundervolt için:
1630431343734.png

1630431370484.png

Son düzenleme:
Hocam kilit zaten kalkmış galiba fivr sekmesine giriş yapabiliyorum şimdi ne yapmam lazım?

Eki Görüntüle 1154421
Eki Görüntüle 1154422
Öncelikle pek bir şey beklemeyin. Çünkü 10. Nesil işlemciler pek sevmiyor Undervolt. Sırasıyla şu şekilde ayarlar mısınız?
CPU Cache: -100
CPU Core: -100
İntel GPU ve iGPU Unslice: -60
System Agent -40.

Hepsinin IccMax değerini maksimum hale getirin.
Tablonun hemen altında Disable diye başlayan kutuyu tikleyin.
Apply'a basmayı unutmayın işlemlerinizde.
İşlemleri bitirdiğinizde ekran görüntüsünü atın FIVR sekmesinin.

Öncelikle pek bir şey beklemeyin. Çünkü 10. nesil işlemciler pek sevmiyor undervolt. Sırasıyla şu şekilde ayarlar mısınız?
CPU cache: -100
CPU Core: -100
Intel GPU ve iGPU unslice: -60
System agent -40.

Hepsinin IccMax değerini maksimum hale getirin.
Tablonun hemen altında disable diye başlayan kutuyu tikleyin.
Apply'a basmayı unutmayın işlemlerinizde.
İşlemleri bitirdiğinizde ekran görüntüsünü atın fıvr sekmesinin.

Kendi PC'me geçtim şu an işi çıktı çünkü. Ayarları yaptık 55'e düştü boşta. Birde IccMax hepsinde fullüyoruz değiilmi bir de?

Kendi PC'me geçtim şu an işi çıktı çünkü. Ayarları yaptık 55'e düştü boşta. Bir de IccMax hepsinde fullüyoruz değiilmi bir de?

System agenti düşürdüğümüzde mavi ekran verdi biz de onu 0 çektik şu an.
IccMax'ı da fulledik şu an daha stabil oldu aniden 70'e veya 80'e çıkmıyor 53 ve 54 arasında.

System agenti düşürdüğümüzde mavi ekran verdi biz de onu 0 çektik şu an.
IccMax'ı da fulledik şu an daha stabil oldu aniden 70'e veya 80'e çıkmıyor 53 ve 54 arasında.
System Agent anında 0'a çekmeniz çok iyi olmuş. Ben de kaldırın tamamen diyecektim. İyi sevindim öyleyse. :)
Daha da deneyebiliriz isterseniz şansımızı ama bence oyunlarda ilk bir test edin. Sonrasında devam edelim.

System agent anında 0'a çekmeniz çok iyi olmuş. Ben de kaldırın tamamen diyecektim. İyi sevindim öyleyse. :)
daha da deneyebiliriz isterseniz şansımızı ama bence oyunlarda ilk bir test edin. Sonrasında devam edelim.

-105 yapınca oyun dondu -100'de güzel çalışıyor ama.

Geri
Yukarı