i7-11370H RTX 3060 Mobil laptopun Valorant yüksek ayarlarda 150-230 FPS arası normal mi?

zSalih

Centipat
Daha fazla  
İşlemci: i7-11370H
RAM: 32 GB.
Ekran kartı: RTX 3060 6 GB laptop.
Valorant'ta RTX 3060 yüksek ayarlar ile 150-230 FPS arası normal mi yoksa daha fazla olması mı gerek? şahsi olarak biraz az olarak düşündüğümden endişelendim.

Böyle olmasının sebebi ne olabilir?

Aslına bakarsanız ben Windows 10 da bu sorunu yaşıyordum 80,90 FPS veriyordu Windows 11'e temiz kurulum yaparak geçtim düzeldi.

Ekran kartı sahte olabilir mi?

İşlemcideki dahili grafik birimini kullanıyor olabilir.

Ekran kartı sahte olabilir mi?

Laptopların çakmaları üretilmiyor diye biliyorum pek ihtimal vermiyorum driverları kurarken sorun yaşamadıysanız ekran kartında bir sorun yoktur.

Aslına bakarsanız ben Windows 10 da bu sorunu yaşıyordum 80,90 FPS veriyordu Windows 11'e temiz kurulum yaparak geçtim düzeldi.

İşlemcideki dahili grafik birimini kullanıyor olabilir.
benimki de win 11 ancak senin dediğin gibi dahili ekran kartını kullanabilir ama nvidia kontrol masasında 3060 olarak seçili

İşlemci: i7-11370H
RAM: 32 GB.
Ekran kartı: RTX 3060 6 GB laptop.
Valorant'ta RTX 3060 yüksek ayarlar ile 150-230 FPS arası normal mi yoksa daha fazla olması mı gerek? Şahsi olarak biraz az olarak düşündüğümden endişelendim.

Normal, Valorant işlemciye abanıyor ekran kartını çok kullanan bir oyun değil bir de ayarlarınız yüksekte imiş FPS'yi normal yapan bir durum daha.

Geri
Yukarı