i7 11700 işlemci oyunlarda 92 derece

Serkan Tekben

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar mayıs'ın 15'i gibi GameGaraj'dan almış olduğum hazır sistem neredeyse aldığımdan beri CPU sıcaklığı çok yüksek. Oyunlarda 92 dereceyi gördüğü oluyor bu da moralimi doğal olarak bozuyor. İşlemcim: i7 11700 Sıvı soğutmam MSI 240r.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam biosa girip dediğiniz gibi fan hızlarının görsellerini sizinle paylaştım. Bu arada kullandığım soğutucuda fabrika çıkışlı kronik sorun var az çok biliyorsunuzdur zaten cızırtı tarzı bir ses çıkıyordu onu önlemek için smart fan mode açıp pwm moddan dc moda çektim

+ olarak throttlestop programıyla işlemci turbo boostunu kapattığımda işlemci valorantta falan 55-56 dereceyi geçmiyor fakat fps aşırı şekilde düşüyor normalde valorantı yüksek ayarlarda 280 fps sabit oynuyorum fakat turbo boost kapattığım zaman ölüm maçında 150-200 arası fps alıyorum

Dosya Ekleri

• IMG20220702192059.jpg
    IMG20220702192059.jpg
    195,5 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG20220702192157.jpg
    IMG20220702192157.jpg
    170,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Soğutmanızın tam modeli nedir? Bildiğim kadarıyla soğutucunuzda tıkanma sorunu var MSI'dan değişim isteyin.

MSI MAG CoreLiquid 240r 240mm sıvı işlemci soğutucusu olarak geçiyor hocam. Soğutucuyla alakalı bir sorun değil bence 3000 RPM civarı çalışıyor

Soğutucunun kronik sorunlu olduğunu biliyorum hocam fakat bu yaz garantiye göndersem en az 2-3 hafta süreceğini biliyorum o yüzden başka bir çözüm yolu arıyorum

Son düzenleme:
MSI MAG CoreLiquid 240r 240mm sıvı işlemci soğutucusu olarak geçiyor hocam. Soğutucuyla alakalı bir sorun değil bence 3000 RPM civarı çalışıyor

Soğutucunun kronik sorunlu olduğunu biliyorum hocam fakat bu yaz garantiye göndersem en az 2-3 hafta süreceğini biliyorum o yüzden başka bir çözüm yolu arıyorum
Undervolt deneyin.

Hocam nasıl yapacağım + olarak riskli diyorlar BIOS üzerinden nasıl yapacağım ve voltajları kaç yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim. + olarak undervolt yapınca performans düşüyor mu?

Evet biraz düşüyor ama frekans kısma varsa performansı arttırabilir. Undervolt hakkında çok bilgim yok onun için ayrı konu açabilirsiniz.

Evet biraz düşüyor ama frekans kısma varsa performansı arttırabilir. Undervolt hakkında çok bilgim yok onun için ayrı konu açabilirsiniz.

Hocam GameGaraj'la konuştum ürünü değil direkt olarak kasayla beraber sistemi yollamamı istiyorlar kargoyla başına bir şey gelme ihtimalide var o yüzden direkt MSI service pointe sadece sıvı soğutucuyu yollayacağım.

Neye göre değişim neye göre para iade veriyorlar bilgisi olan var mı? + olarak kaç gün sürüyor sonucun çıkması

Hocam GameGaraj'la konuştum ürünü değil direkt olarak kasayla beraber sistemi yollamamı istiyorlar kargoyla başına bir şey gelme ihtimalide var o yüzden direkt MSI service pointe sadece sıvı soğutucuyu yollayacağım.

Neye göre değişim neye göre para iade veriyorlar bilgisi olan var mı? + olarak kaç gün sürüyor sonucun çıkması.

Kaç gün sürdüğünden emin değilim. Eğer tıkalıysa size sorun olmayan V2 versiyonunu veriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı