i7 11700F sistem 100 derece oluyor

Colten

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bugün Vatanbilgisayar mağazasından bu sistemi satın aldım.

İlk testlere göre işlemci sıcaklığı stok soğutucu ile 100 derecenin üzerine çıkıyor. Sıvı soğutmaya geçiş mantıklı olur mu? Yoksa işlemci bazlı bir problem mi? Ek olarak darboğaz sorunu yaşar mıyım?

Yorumlarınız nedir?

Son düzenleme:
100 derece üstelik intel. Bir arıza söz konusu olabilir.
100 derece çok yüksek yanlış giden birşeyler olmalı ..
Stok soğutucu mevcut. Harici bir soğutucu satın almadım. Test sonuçlarını görünce canımı sıktı. Stabil halde 40 derece civarında seyrediyor. Yük bindiği zaman 100 dereceye kadar ulaşıyor ve üzerine çıkıyor.

Stok soğutucu mevcut. Harici bir soğutucu satın almadım. Test sonuçlarını görünce canımı sıktı. Stabil halde 40 derece civarında seyrediyor. Yük bindiği zaman 100 dereceye kadar ulaşıyor ve üzerine çıkıyor.

Soğutucunun ayağına bakın kırık olabilir tam oturmamış olabilir.

Stok soğutucuyla değerler normal. Bu nesilde Intel zaten soba. Çaren soğutucu almak.

Hocam neresi normal? Her ne kadar işlemci ısınırsa ısınsın bir stok soğutucuyla hiçbir işlemcinin 100 dereceye çıkması normal değil. Büyük ihtimal termal macun sürülümü yanlış olmuştur. Ya da fan yerine tam oturmamıştır.

Bu sıcaklık değerlerinde kullanılması uzun vadede ne gibi sorunlar yaratabilir?
r5 5600x im var. stok soğutucuyla 3060 alıp oyuna girdikten sonra belli bir süre geçince sistem kendini kapatıyordu. Kullansan bile verim alamazsın. Oyunun ortasında çat pc kapanır. Üstelik sisteme zarar vermen muhtemel. Tavsiyem güzel bir kule tipi soğutucu alman. Warzone'da 65 dereceyi geçmiyor şu an işlemcim.

Geri
Yukarı