i7 11700F sistem 100 derece oluyor

Hocam neresi normal? Her ne kadar işlemci ısınırsa ısınsın bir stok soğutucuyla hiçbir işlemcinin 100 dereceye çıkması normal değil. Büyük ihtimal termal macun sürülümü yanlış olmuştur. Ya da fan yerine tam oturmamıştır.
Normal değil diye bana sitem etmek yerine Intel'e sitem edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutucunun ayağına bakın kırık olabilir tam oturmamış olabilir.
Kontrol ettim bir problem görünmüyor.
r5 5600x im var. stok soğutucuyla 3060 alıp oyuna girdikten sonra belli bir süre geçince sistem kendini kapatıyordu. Kullansan bile verim alamazsın. Oyunun ortasında çat pc kapanır. Üstelik sisteme zarar vermen muhtemel. Tavsiyem güzel bir kule tipi soğutucu alman. Warzone'da 65 dereceyi geçmiyor şu an işlemcim.
Kule tipi yerine direkt sıvı soğutma şeklinde almayı düşünüyorum.
Hocam neresi normal? Her ne kadar işlemci ısınırsa ısınsın bir stok soğutucuyla hiçbir işlemcinin 100 dereceye çıkması normal değil. Büyük ihtimal termal macun sürülümü yanlış olmuştur. Ya da fan yerine tam oturmamıştır.
Tekrardan aldığım mağazaya geri götüreceğim. Sıcaklık probleminin yanı sıra aşırı derecede gürültü sesi geliyor sistem ısındığı zaman. Stok fanından kaynaklanıyor sanırım.

Kontrol ettim bir problem görünmüyor.

Kule tipi yerine direkt sıvı soğutma şeklinde almayı düşünüyorum.

Tekrardan aldığım mağazaya geri götüreceğim. Sıcaklık probleminin yanı sıra aşırı derecede gürültü sesi geliyor sistem ısındığı zaman. Stok fanından kaynaklanıyor sanırım.
Geri götürmenize gerek yok kaliteli bir soğutucu işi çözer. Bunu alabilirsiniz.

Intel Core i7 11700F Socket 1200 11. Nesil 2.90GHz 16MB Önbellek 14nm İşlemci fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da vatanın sitesinde hemen sağda canlı bağlantı yapabilirsin adamlarla.
1642965891144.png

Direkt mağazayı aramıştım. Bana, aldığım sıcaklık değerlerinin normal olmadığını geri getirmem gerektiğini belirttiler. Satış danışmanları sıcaklık konusunda asla problem yaşamayacağımı belirttikleri için sıvı soğutma dahil etmeyi düşünmedim.

Normal değil diye bana sitem etmek yerine Intel'e sitem edebilirsiniz. Bir de üzgün atmışsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden üzgün attığım bence yeteri kadar aşikar. 100 derece hiç de normal bir sıcaklık değil. Intel'in stok soğutucuları ne kadar kötü de olsa sıcaklık, iyi bir termal macun ve kasa içi hava akışı ile işlemciyi riske atacak değerlerin sınırını fazlaca aşmaz. Konuya gelecek olursak öncelikle termal macunun ve fanın yerine oturup oturmadığının kontrol edilmesi yeni bir soğutucu almadan önce yapılması gerekenler arasındadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı